Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Trener Polski ogłasza powołania na mecze eliminacji EURO z Czechami i Albanią

Published

on

Trener Polski ogłasza powołania na mecze eliminacji EURO z Czechami i Albanią

Trener reprezentacji Polski Fernando Santos ogłosił nazwiska 25 zawodników powołanych na marcowe mecze eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią.

Polska rozpocznie eliminacje do turnieju w Niemczech 24 marca meczem z Czechami w Pradze. Trzy dni później spotykają Albanię w Warszawie. Kolejnymi konkurentami w grupie są niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia.

Santos już na początku piątkowej konferencji prasowej na PGE Narodowym zapowiedział, że nie będzie indywidualnie odpowiadał na pytania dotyczące składu swojego zespołu.

„Nigdy nie komentuję indywidualnych projektów” – powiedział.

Mamy listę około 90 nazwisk, z których wybraliśmy skład. (…) Decyzje te podejmowałem świadomie, niezależnie od tego, czy miałem rację, czy nie. Dziś mamy te nazwiska, może innym razem”. Będą inne. Ale w tej chwili nazwiska tych 25 graczy są dla mnie najważniejsze – powiedział Portugalczyk.

W piłkarzach wybranych przez Santosa brakuje kilku zawodników, którzy stanowili trzon kadry narodowej na ostatnim mundialu w Katarze, m.in. Kamil Glik, Arkadiusz Milik (obaj kontuzjowani) i Grzegorz Krychowiak. Z drugiej strony jest nowy nabytek, urodzony w USA piłkarz Ben Lederman z Rakowa Częstochowa (jeden z dwóch zawodników wśród klubów PKO Ekstraklasy).

Zapytany o konkretny cel na marcowe mecze, Santos wyjaśnił, że zadowoliłoby go zaledwie sześć punktów.

Santos potwierdził to na marginesie piątkowej konferencji Grzegorz Mielcarski, Remigiusz Rzepka i Hubert Malowiejski dołączają do jego trzech portugalskich asystentów.

Źródło:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *