Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Trasa NFL USO odbywa się w Polsce

Published

on

Trasa NFL USO odbywa się w Polsce

NFL Gracze Trey McBride i DeeJay Dallas odwiedzili żołnierzy amerykańskich w Polsce w ramach inicjatywy NFL Salute to Service

NOWY JORK — kwiecień 10, 2024 — Zawodnik drużyny Arizona Cardinals, Trey McBride i running back DeeJay Dallas, wzięli udział w trasie National Football League–United Service Organisations (USO) w dniach 2–5 kwietnia, aby odwiedzić żołnierzy amerykańskich w sześciu bazach wojskowych w Polsce.

Co roku w ramach NFL Pozdrawiam inicjatywę Service, Liga współpracuje z USO, aby łączyć wybranych graczy NFL z żołnierzami USA i ich rodzinami w bazach wojskowych na całym świecie, dając im możliwość poznania bohaterów naszego narodu i przeżycia jednego dnia z ich życia.

Podczas tegorocznej wycieczki Trey McBride i DeeJay Dallas nawiązali kontakt z żołnierzami, aby dowiedzieć się więcej o ich roli w wojsku, a także otrzymali od starszych dowódców informacje operacyjne na temat ich misji w Polsce. Obserwowali także pokazy sprzętu wojskowego, brali udział w wojskowym teście sprawności bojowej i rywalizowali z żołnierzami w turnieju gier Madden – a wszystko to podczas spotkań i powitań oraz dzielenia się posiłkami z żołnierzami. Gracze mieli także niepowtarzalną okazję spotkać się z wojskowymi Gwardii Narodowej Arizony, którzy są zagorzałymi fanami drużyny Arizona Cardinals.

„Jesteśmy zaszczyceni, że po raz kolejny uczestniczyliśmy w kolejnej znaczącej podróży z USO, aby odwiedzić i uhonorować żołnierzy naszego narodu stacjonujących na pierwszej linii frontu w Polsce” – powiedziała Anna Isaacson, starsza wiceprezes NFL ds. odpowiedzialności społecznej. „NFL w dalszym ciągu wspiera wojsko przez cały rok w ramach naszej inicjatywy Salute to Service i jesteśmy dumni, że dajemy graczom możliwość spotkania się z żołnierzami i podziękowania im za niesamowite poświęcenia, jakie ponoszą, aby chronić naszą wolność”.

Od prawie 60 lat ligi NFL i USO współpracują, aby zapewnić graczom NFL wizyty w bazach wojskowych na całym świecie, aby mogli nawiązywać kontakt ze społecznością wojskową swojego kraju i honorować ją. W 1966 roku liga NFL po raz pierwszy nawiązała współpracę z USO i stała się pierwszą organizacją sportową, która wysłała zawodników w podróż zagraniczną w celu spotkania z personelem wojskowym i odwiedzenia personelu wojskowego stacjonującego w Wietnamie i okolicach. Od tego czasu ponad 250 graczy, trenerów i dyrektorów NFL, w tym legendy Terry Bradshaw, Drew Brees, Larry Fitzgerald i Jason Witten, wzięło udział w turniejach NFL USO w prawie 30 krajach, w których uczestniczyło ponad 100 000 żołnierzy z USA.

READ  Polska LUNA zachwyci londyńską imprezę Eurowizji swoim utworem „The Tower”.

„Wszyscy w USO jesteśmy niezmiernie wdzięczni za naszą trwającą od kilkudziesięciu lat współpracę z ligą NFL, która pozwoliła nam oferować piłkę nożną i wiele więcej ludziom, którzy służą nam i chronią nas na całym świecie” – powiedział Christopher Plamp, dyrektor operacyjny NFL Oficer USO. „Zapraszanie graczy NFL do lokalizacji za granicą, gdzie członkowie służby i ich rodziny są daleko od domu, jest zawsze ekscytującą możliwością. To dzięki partnerom takim jak NFL nasza misja w ramach USO jest możliwa”.

Przez cały rok liga NFL współpracuje z USO, aby wyrazić naszą wdzięczność i podziękowania dla sił zbrojnych naszego kraju. Wykorzystując sport, jakim jest piłka nożna, ligi NFL i USO współpracują, aby zapewnić żołnierzom stacjonującym z dala od domu poczucie zażyłości i przyjemności. Niedawno, dzięki inicjatywie ligi Salute to Service i partnerstwu z USO, liga NFL wsparła rozbudowę Centrum USO w bazie kosmicznej Pituffik na Grenlandii, zapewniając komfort i rekreację społeczności wojskowej stacjonującej za kołem podbiegunowym. Ponadto liga NFL współpracowała ostatnio z USO przy koordynowaniu imprez związanych z oglądaniem Super Bowl LVIII w ośrodkach USO na całym świecie. Więcej informacji na temat USO zob uso.org.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *