Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Times Francja vs Polska w telewizji, transmisja online, Mistrzostwa Świata 2022

Published

on

Francja zagra z Polską w 1/8 finału Mistrzostw Świata FIFA 2022 w niedzielę 4 grudnia na stadionie Al Thumama w Al Thumama w Katarze. Początek zaplanowano na godzinę 10:00 czasu wschodniego.

Możesz śledzić mecz Francja – Polska na żywo FuboTV (dostępna bezpłatna wersja próbna)

Możesz także oglądać transmisję na żywo Francja – Polska z hiszpańskim komentarzem paw

Kiedy Francja zagra z Polską?

Mecz 1/8 finału pomiędzy Francją a Polską zaplanowano na niedzielę 4 grudnia 2022 r. i rozpocznie się o następujących godzinach:

  • 10:00 ET / 7:00 PT
  • 15:00 GMT / 16:00 CET

Jak widzisz mecz Francja vs Polska?

Jeśli oglądasz w telewizji, możesz oglądać mecz Francja vs Polska na następujących kanałach:

Możesz śledzić mecz Francja – Polska na żywo FuboTV (dostępna bezpłatna wersja próbna)


Możesz także oglądać transmisję na żywo Francja – Polska z hiszpańskim komentarzem paw

Francja vs. Polska: Stan kraju

Francuzom przydałby się odpoczynek

Jeśli mamy być szczerzy, Francuzi stosunkowo łatwo przeszli przez fazę grupową do fazy pucharowej. Po zwycięstwach nad Danią i Australią „Les Bleus” wiedzieli już, że zakwalifikowali się do 1/8 finału, zanim zmierzyli się z Tunezją w ostatnim meczu grupy D. W tym ostatnim meczu trener Didier Deschamps zdecydował się na rotację składu i tym samym przegrali niespodziewaną porażkę 1:0. Nie trzeba dodawać, że były mistrz świata był mocno krytykowany za swój wybór, ale żeby być uczciwym wobec Deschampsa, Jego gwiazdy zyskałyby cenne R&R, przygotowując się do głębokiego występu w turnieju. Pierwszą przeszkodą na tej drodze jest oczywiście polska strona prowadzona przez Roberta Lewandowskiego, który może sprawić więcej kłopotów niż na pierwszy rzut oka.

Polacy byli niekonsekwentni

Nie byłoby całkowitym błędem stwierdzenie, że Polska ma szczęście, że jest w 1/8 finału mistrzostw świata. Pomimo przegranej 2:0 w ostatnim meczu grupowym z faworytką turnieju, Argentyną, awansowali do fazy pucharowej dzięki różnicy bramek, która pokonała kolegów z grupy, Meksyk. Teraz muszą zmierzyć się z francuską drużyną, która będzie dobrze wypoczęta i wypełniona niektórymi z najlepszych graczy na świecie. Robert Lewandowski and Co. czasami robiły wrażenie, ale inne zdecydowanie rozczarowały. Muszą być jak najostrzejsi, gdy w niedzielę zmierzą się z Francuzami.

Francja vs Polska: Prognoza

Chociaż Francja jest zdecydowanie lepszą drużyną z tej dwójki, warto wspomnieć o defensywnej waleczności Polaków. Po pokonaniu potężnej Argentyny zaledwie dwoma bramkami, udało im się także zachować czyste konto w starciach z Meksykiem i Arabią Saudyjską. Rzeczywiście, Polacy są fizycznie zdrową epoką i prawdopodobnie sprawią wiele kłopotów szybko poruszającym się Francuzom. Z drugiej strony spodziewamy się, że po końcowym gwizdku wygrają Francuzi. Wygrywamy z Francją 2:1.

stara przyjaźń

Jednym z interesujących czynników w tej grze jest wieloletnia przyjaźń między dwoma narodami. W rzeczywistości Polska przyciągnęła do Paryża wielu znanych artystów i intelektualistów w XVIII i XIX wieku. Tak było ze słynnym kompozytorem klasycznym Fryderyk Chopin (1810-1849), urodzony w Polsce z matki Polki i ojca mieszkającego we Francji (stąd jego francuskie imię). Było też Maria Curie (ur. Maria Skłodowska, 1867-1934), pierwsza i jedyna kobieta-laureatka Nagrody Nobla w dwóch różnych naukach i pierwsza kobieta profesor na Sorbonie. To wszystko, aby powiedzieć, że istnieją pewne powiązania między tymi dwoma narodami, ale nie sądzimy, że będzie to przyjacielska sprawa, gdy spotkają się w niedzielę. Cieszyć się!

Lider

Zawodnik otrzymuje żółtą kartkę za wykroczenie

READ  Potomkowie szlachty polskiej uwięzieni w procedurze zwrotu majątku”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *