Connect with us

technologia

TikTok ujawnia funkcje zdrowia psychicznego po tym, jak Instagram znalazł się pod ostrzałem

Published

on

Rafael Henrique | LightRakete | Obrazy Getty

Tik tak ogłoszony We wtorek seria funkcji zaprojektowanych, aby pomóc użytkownikom zmagającym się z problemami ze zdrowiem psychicznym i myślami samobójczymi.

Obejmuje to przewodniki na temat dobrego samopoczucia, przewodnik pomocniczy dla osób zmagających się z zaburzeniami odżywiania oraz funkcję interwencji w wyszukiwarce, która kieruje użytkowników do zasobów, gdy szukają wyrażeń takich jak #samobójstwo.

Nastąpiło ogłoszenie TikTok o nowych funkcjach raport z Wall Street Journal powiedział to Facebook wielokrotnie twierdził, że ich aplikacja na Instagramie może w pewnych sytuacjach zaszkodzić zdrowiu psychicznemu nastolatków.

Te dwie aplikacje konkurują o uwagę nastolatków. Od czasu premiery w 2017 roku chiński TikTok zyskał popularność na Instagramie. Według Snapchata, w zeszłym roku wyprzedził Instagram jako druga ulubiona aplikacja społecznościowa wśród amerykańskich nastolatków raport z października 2020 r. przez Piper Sandler.

Nowe funkcje TikTok kierują użytkowników do wsparcia, takie jak linia tekstu kryzysowego, gdy szukają hasła „samobójstwo”.

Chociaż nowe funkcje TikTok mogą być dostosowane do Narodowego Tygodnia Zapobiegania Samobójstwom (w zeszłym tygodniu), czas jest losowy. Według raportu magazynu Prawodawcy amerykańscy ostro krytykowani Facebook za wpływ mediów społecznościowych na zdrowie psychiczne nastolatków i brak rozwiązania problemów przez firmę.

READ  Transformacja energetyczna stwarza tarcia w Europie Środkowej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *