Connect with us

Świat

Tysiące protestują w Kandaharze przeciwko talibom w sprawie eksmisji

Published

on

14 września (Reuters) – Tysiące Afgańczyków protestowało we wtorek przeciwko talibom w południowym mieście Kandahar po tym, jak mieszkańcom powiedziano, że mają ewakuować kolonię wojskową, według byłego urzędnika rządowego i lokalnego materiału telewizyjnego.

Według byłego urzędnika rządowego, który obserwował tłum, protestujący zgromadzili się przed domem gubernatora w Kandaharze po tym, jak około 3000 rodzin miało opuścić kolonię.

Lokalne media pokazały tłumy blokujące ulicę w mieście.

Dotknięty obszar jest w większości zajęty przez rodziny emerytowanych generałów armii i innych członków afgańskich sił bezpieczeństwa.

Ludzie organizują marsz protestacyjny przeciwko decyzji talibów, by zmusić ich do opuszczenia swoich domów w Kandaharze w Afganistanie 14 września 2021 r., na tym zdjęciu z filmu. Agencja informacyjna ASVAKA / materiały informacyjne za pośrednictwem REUTERS

Rodziny, z których niektóre mieszkały w tej dzielnicy od prawie 30 lat, miały trzy dni na ewakuację, powiedział urzędnik, który rozmawiał z niektórymi z poszkodowanych.

Rzecznicy talibów nie zareagowali od razu na prośbę o komentarz w sprawie eksmisji.

Sporadyczne protesty przeciwko talibom, którzy doszli do władzy po zdobyciu Kabulu w Afganistanie niecały miesiąc temu, zakończyły się starciami, niektóre z nich śmiertelne, chociaż we wtorek nie było potwierdzonych aktów przemocy.

Przywódcy talibów zobowiązali się zbadać wszystkie przypadki nadużyć, ale nakazali protestującym zwrócenie się o zgodę przed rozpoczęciem protestów. Kontynuuj czytanie

Organizacja Narodów Zjednoczonych poinformowała w piątek, że reakcja talibów na pokojowe protesty staje się coraz bardziej brutalna. Kontynuuj czytanie

Raporty redakcji Islamabadu; List od Alasdaira Pal; Adaptacja autorstwa Mike’a Collett-White

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *