Connect with us

Sport

Spotkanie ambasadora Polski z Haryaną CM

Published

on

Główny minister Haryany, Manohar Lal Khattar, spotkał się we wtorek z ambasadorem RP w Indiach prof. Adamem Burakowskim, który złożył kurtuazyjną wizytę w swoim gabinecie.

Podczas spotkania, we współpracy z polskim rządem, odbyły się szeroko zakrojone dyskusje mające na celu wskazanie różnych ścieżek rozwoju obu narodów, zwłaszcza stanu Haryana. Z tej okazji premier zaprosił również prof. Adama Burakowskiego jako kraj partnerski Surajkund International Crafts Mela-2023, który ma się odbyć w dzielnicy Faridabad.

Wyrażając zainteresowanie inwestowaniem w Haryana, prof. Burakowski starał się współpracować z rządem Haryany w celu zbadania możliwości inwestycyjnych w budowanych megaparkach spożywczych w Sonipat i Rohtak.

Powiedział, że te mega-parki spożywcze mogą okazać się wielką szansą biznesową dla polskich inwestorów, ponieważ Polska już teraz poszukuje współpracy z rządem Haryany w branży spożywczej. Profesor Burakowski wykazywał również duże zainteresowanie eksportem produktów wytwarzanych przez firmę Haryana z zakresu ogrodnictwa i rolnictwa.

Wykazywał również zainteresowanie szczegółami różnych kluczowych programów i inicjatyw rządu stanowego.

W odpowiedzi premier prof. Burakowski zapewnił, że polski rząd będzie miał zapewnioną pełną współpracę na rzecz dalszego zacieśniania stosunków dwustronnych.

Ponadto zarówno premier, jak i prof. Burakowski zgodzili się na wymianę wiedzy eksperckiej w dziedzinie edukacji, rolnictwa, szkolenia zawodowego i turystyki oraz zbadanie możliwości podpisania protokołów ustaleń dotyczących programów wymiany nauczycieli-studentów i wymiany kulturalnej w celu poprawy stosunki dwustronne między Polską a Indiami, zwłaszcza z Haryaną.

Prof. Burakowski został poinformowany przez premiera, że ​​rząd stanowy podjął nowatorskie i reformatorskie kroki w zakresie szkolenia i rozwoju Haryany jako ośrodka sportowego i przemysłu. „Aby zapewnić kwalifikacje wszystkim młodym ludziom, otwarto pierwszy w kraju uniwersytet rozwoju kwalifikacji, Shri Vishwakarma Skill University. Aby rozwijać Haryana jako centrum sportowe, w stanie powstaje również uniwersytet sportowy. System został skonfigurowany jako jedno okno, aby potencjalni inwestorzy mogli łatwo wyczyścić swoje jednostki przemysłowe ”- dodał Khattar.

READ  Legia.Net - Legia Warszawa - potencjalni rywale Legii w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy

Podkreślając osiągnięcia rządu stanowego, premier powiedział, że Haryana podjął różne kroki, aby zapewnić sobie transformację poprzez „podejście globalne”.

Khattar poinformował również prof. Burakowskiego o ambitnym programie rządu stanowego Parivar Pehchan Patra (PPP), mówiąc, że PPP ma na celu całkowite odwrócenie relacji między rządem a obywatelami, ponieważ to rząd w ramach tego flagowego programu rządu stanowego zbliży się kwalifikujących się obywateli do zapewniania świadczeń ze wszystkich systemów opieki społecznej na ich progu, aby zwykły człowiek nie musiał biegać od filaru do filaru, aby to osiągnąć.

Premier ogłosił również, że rząd stanowy ustanowił pierwszą tego rodzaju współpracę zagraniczną w celu zidentyfikowania potencjalnych inwestorów na całym świecie w celu ustanowienia Haryany jako globalnej marki poprzez podejście „go global”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *