Connect with us

Nauka

SpaceX wznawia starty Starlink z satelitami wyposażonymi w łącze optyczne

Published

on

SpaceX Starlink wydany 13 września. Zrzut ekranu przez SpaceX.

SpaceX wznowił starty Starlink w poniedziałek, wystrzeliwując partię 51 satelitów Starlink na Polar Orbit, wyposażonych w międzysatelitarne łącza optyczne. Rakieta Falcon 9 wystartowała o 20:55 czasu PDT, zabierając w kosmos 51 satelitów Starlink. Rozmieszczenie satelitów potwierdzono około 26 minut po rozpoczęciu misji.

To był pierwszy start Starlink od 26 maja, ponieważ starty Starlink były wstrzymane, dopóki partia terminali laserowych nie była gotowa, powiedziała Gwynne Shotwell, dyrektor operacyjny SpaceX, podczas sympozjum kosmicznego w sierpniu.

Inżynier napędowy Youmei Zhou nazwał tę partię satelitów Starlink „wielkim krokiem naprzód” w poniedziałkowej transmisji internetowej. Satelity te będą komunikować się bezpośrednio ze sobą za pośrednictwem łączy międzysatelitarnych, a nie za pośrednictwem łączności radiowej ze stacją naziemną.

„Mniej pingów do stacji naziemnych oznacza, że ​​Starlink będzie w stanie rozszerzyć i ulepszyć usługę, szczególnie w bardzo odległych obszarach” – powiedział Zhou. „Wszystkie przyszłe satelity Starlink będą miały optyczne lasery kosmiczne”.

Start był również pierwszym startem Starlink na zachodnim wybrzeżu w bazie sił kosmicznych Vandenberg w Kalifornii, która według Zhou jest idealna dla ładunków wlatujących na orbitę polarną.

„Wystrzeliwując na orbitę polarną, satelity te będą mogły widzieć niemal całą drogę do biegunów, zapewniając niemal globalny zasięg. Oznacza to, że Starlink będzie mógł rozszerzyć usługi na Alasce, Skandynawii i innych regionach polarnych” – powiedział Zhou.

Usługa Starlink beta jest obecnie dostępna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Nowej Zelandii, Wyspie Man, Jersey, Australii, Austrii, Francji, Holandii, Belgii, Danii, Irlandii, Szwajcarii, Portugalii, Chile i Polsce. SpaceX twierdzi, że ponad pół miliona osób złożyło zamówienie lub zdeponowało Starlink, a ponad 100 000 terminali użytkowników zostało wysłanych.

Kierownicy SpaceX uczestniczyli w SATELLITE 2021 w zeszłym tygodniu, aby omówić strategie rozwoju operatorów satelitarnych, oraz jak satelita wpisuje się w duży ekosystem telekomunikacyjny.

READ  Karolina Północna zgłasza pierwszą w tym sezonie śmierć przez grypę :: WRAL.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *