Connect with us

technologia

Testowane: Nvidia naprawia awarie karty GeForce RTX 3080 za pomocą nowego sterownika

Published

on

W weekend fora internetowe eksplodowały wiadomościami o awarii karty graficznej Nvidia RTX 3080 w grach dla niektórych użytkowników, a następnie (bardzo dobrze poinformowanymi) spekulacjami Igor Wallossek w Laboratorium Igora Ta część problemu może być spowodowana kondensatorami używanymi na różnych płytach niestandardowych. Przeczytaj nasze wyjaśnienie Problemy podczas awarii karty GeForce RTX 3080 jeśli chcesz wiedzieć więcej

W poniedziałek rano firma Nvidia udostępniła nowe sterowniki GeForce Game Ready, które wydają się naprawiać problemy ze stabilnością. Udało nam się przetestować sterowniki na problematycznej karcie graficznej RTX 3080, której właścicielem jest PCWorlds.

Artykuł Nvidii na temat 456.55 Sterownik Game Ready otwarcie wspomina tylko o aktywacji Nvidia Reflex Call of Duty. Ale głęboko zakopany uwagi do wydania były interesującą ciekawostką: „Nowy sterownik Game Ready poprawia również stabilność niektórych gier na procesorach graficznych z serii RTX 30”.

Mam niestandardową kartę GeForce RTX 3080 z konfiguracją kondensatorów POSCAP, która niezawodnie uległa awarii Horizon Zero Dawn ze starszymi, oryginalnymi sterownikami 456.38. Nowe sterowniki 456.55 Game Ready położyły temu kres, ale wygląda na to, że nieznacznie ograniczają maksymalne taktowanie przyspieszenia GPU. Zanurzmy się.

Karta graficzna, która nigdy się nie uruchomiła

EVGA

Karty EVGA RTX 3080 FTW3, które można kupić, zawierają inne kondensatory niż moja wersja przedprodukcyjna. Widać, że zawiera tablice MLCC między czarnymi, prostokątnymi punktami POSCAP z tyłu GPU.

Jeśli czytasz nasz przewodnik po problemach z awariami RTX 3080, wiesz, że EVGA potwierdziła analizę Igora, że ​​rodzaj zastosowanego kondensatora może wpływać na wydajność. EVGA jest niecierpliwie wyczekiwana Karta graficzna RTX 3080 FTW3 było opóźnione, ponieważ oryginalna konfiguracja wykorzystywała tylko kondensatory POSCAP, co może być związane z problemami ze stabilnością. (Przeczytaj nasze ponownie Instrukcje awarii RTX 3080 aby poznać różnicę między kondensatorami POSCAP i MLCC) Tak powiedział kierownik produktu Jacob Freeman w oświadczeniu EVGA:

„Podczas naszych testów QC dla masowej produkcji stwierdziliśmy, że pełne rozwiązanie 6-POSCAP nie może przejść rzeczywistych testów aplikacji. Zajęło prawie tydzień badań i rozwoju, aby znaleźć przyczynę i zmniejszyć liczbę POSCAP do 4 i dodać 20 nakrętek MLCC, zanim płyty produkcyjne zostały wysłane. Z tego powodu seria EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 została opóźniona w momencie premiery. Nie dostarczono 6 kart z serii POSCAP EVGA GeForce RTX 3080 FTW3.

W związku z kryzysem czasowym część recenzentów otrzymała wersję przedprodukcyjną z 6 POSCAPami. Współpracujemy bezpośrednio z tymi recenzentami, aby zastąpić ich płyty wersjami produkcyjnymi. Seria EVGA GeForce RTX 3080 XC3 z 5 rozwiązaniami POSCAP + 10 MLCC można łatwo dopasować do specyfikacji XC3. “

Żeby było jasne, gdybyś to przegapił, EVGA jest Nie Wysyłanie kart FTW3 z konfiguracją All-POSCAP, która nie przeszła prawdziwych testów. Opóźnili włączenie macierzy MLCC do karty, aby zapewnić stabilność. Karty, które możesz kupić, powinny wystarczyć. Nvidia mówi mi również, że „odpowiednia liczba zgrupowań POSCAP i MLCC może się różnić w zależności od projektu i niekoniecznie jest wskaźnikiem jakości”.

READ  Samsung Galaxy S20 5G może być teraz Twój za jedyne 300 USD

Ale co wiesz: tak się złożyło, że mam jedną z tych wczesnych przedprodukcyjnych próbek FTW3 z sześcioma POSCAPami. I tak, mogłem go wielokrotnie zawieszać podczas grania.

POSCAP-y przeciwko Horizon Zero Dawn

Przestałem przeglądać FTW3, ponieważ EVGA powiedziała mi, że wyślą mi nowy, który pasuje do konfiguracji otrzymanej od kupujących. Ale po tych wszystkich zawirowaniach postanowiłem przejrzeć mój przykład przedprodukcyjny POSCAP, aby sprawdzić, czy mogę niezawodnie sprawić, że źle się zachowa. Mógłbym.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *