Connect with us

technologia

Nie kupuj monitora lub telewizora tylko dla HDMI 2.1 – przeczytaj drobny druk lub możesz się pomylić

Published

on

Cztery lata z rzędu, byliśmy zachwyceni potencjałem HDMI 2.1 — stosunkowo nowego standardu połączeń wideo, który może zapewniać zmienne szybkości klatek (VRR), automatyczne połączenia o niskim opóźnieniu (ALLM) i oczywiście ogromną rurę o przepustowości 48 Gb/s (i sygnalizację o stałej szybkości ) do rozdzielczości 10K i do częstotliwości odświeżania 120 Hz, w zależności od kabla i kompresji.

Ale dzisiaj się tego uczę nie tylko wszystkie te funkcje są technicznie opcjonalne, ale standardy HDMI są własnością właściciela faktycznie zachęca Producenci telewizorów i monitorów, którzy nie mają żadnej z tych rzeczy – zip, zilch, zero – kłamią skutecznie i nadal nazywają je „HDMI 2.1”.

To jest słowo z TFTCentralktóry skonfrontował administratora licencji HDMI z wiadomością, że Xiaomi sprzedaje monitor „HDMI 2.1”, który nie obsługuje funkcji HDMI 2.1 i że jest to całkowicie rozsądny warunek.

To denerwujące.

Oznacza to, że niezliczone osoby, z których część zachęcaliśmy w naszych recenzjach do szukania produktów HDMI 2.1, mogą zostać zwiedzione w fałszywe zabezpieczenie na przyszłość, jeśli nie zwrócą uwagi na drobny druk, aby sprawdzić, czy funkcje takie jak ALLM, VRR lub możliwe są nawet wysokie częstotliwości odświeżania. Co gorsza, są oszukiwani bez bardzo dobrego powodu: istniała doskonale dobra wersja HDMI bez tych funkcji zwanych HDMI 2.0, ale administrator licencji HDMI postanowił zabić tę markę, wprowadzając nową.

Czy widzisz wszystkie te „tak” w skrajnej prawej kolumnie? Powinieneś przeczytać „Może”.

Widzę, że bardzo niewiele z tego jest wiadomościami – Technicznie powinniśmy wiedzieć, że funkcje markizy HDMI 2.1 są opcjonalne od jakiegoś czasu i tutaj o Krawędź Widzieliśmy wiele statków telewizyjnych bez pełnego wsparcia. W opowieści o zakupach dla najlepszy telewizor do gier na PS5 i Xbox Series X, nazwaliśmy to „bólami wczesnego wzrostu”.

Ale teraz wygląda na to, że ten ból mógł być dopiero początkiem – teraz, gdy Xiaomi zanurzyło palec u nogi w mętnej wodzie, a linijki HDMI wyraziły swoje poparcie. Potwierdziliśmy z administratorem licencji HDMI, że Xiaomi faktycznie to robi Prawidłowy Tak daleko, jak to możliwe. „Urządzenia nie mogą już być certyfikowane pod kątem 2.0”, pisze rzecznik HDMI.org Douglas Wright.

„Czy HDMI ma jakiś komentarz na temat zdezorientowania konsumentów, który prawdopodobnie wywoła zamieszanie?”, pytam przez e-mail. „Wszyscy polegamy na producentach i sprzedawcach, którzy prawidłowo określają, jakie funkcje obsługują ich urządzenia” — dodał Wright.

Czy ufasz swojemu producentowi lub sprzedawcy, który zasadniczo stara się sprzedawać Cię tak często, jak to możliwe? A może myślisz, że może powiedzieć organ normalizacyjny powinien być odpowiedzialny za stworzenie etykiety, która faktycznie coś znaczy, a nie pomagać lub nawet nakłaniać firmy do wprowadzania Cię w błąd?

„A co z USB?” Możesz zapytać. Tak, podobnie zirytowało nas logo USB-C, które ma jeden kabel mógłby teoretycznie Możesz ładować laptopa, przesyłać dane z prędkością do 20 Gb/s, podłączać wiele monitorów, a nawet podłączyć zewnętrzną kartę graficzną, ale ewentualnie faktycznie nie rób żadnej z powyższych czynności. Widzieliśmy kilka podobne gadżety brandingowe także z USB – kiedy Forum Implementatorów USB postanowiło nagle sprawić, by USB 3.0 i USB 3.1 wyglądały o wiele lepiej w sklepach detalicznych, nazywając je „USB 3.2 Gen 1” i „USB 3.2 Gen 2”.

Ale zwykle mam wrażenie, że przynajmniej USB-IF jest próbować aby rozwiać zamieszanie konsumentów z nowymi logo i nazwami, nawet jeśli są kończy się na tym, że robi się ich zbyt wiele, by były choćby w najmniejszym stopniu praktyczne.

Jako ktoś, kto dwukrotnie pomógł członkom rodziny zrozumieć, że liczba megapikseli nie ma nic wspólnego z szybkością przetwarzania telefonu, jest to do bani. I to jeszcze zanim pomyślimy, że kupowanie kabli do tych urządzeń to też trochę gówniany pokaz, z bardzo małą gwarancją, że otrzymujesz wysokiej jakości kabel HDMI lub USB-C, który może faktycznie zaoferować wystarczającą przepustowość (i w przypadku USB -PD, wystarczająca ilość watów), aby zasilić wszystkie funkcje, nawet jeśli oferuje je Twój telewizor, monitor i laptop.

Proszę, zróbcie lepiej, organy normalizacyjne.

READ  Niemieccy Patrioci wracają do gry dla Polski
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *