Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Technologia SITA wyposaży osiem lotnisk w Polsce

Published

on

Specjalista IT dla lotnictwa SITA ma kontrakt przez Polski Urząd Kontroli Ruchu Lotniczego (PAŻP) na modernizację ośmiu międzynarodowych portów lotniczych w Polsce.

W ramach czteroletniego kontraktu SITA będzie odpowiedzialna za cyfrową transformację komunikacji lotniczej i naziemnej oraz zwiększenie bezpieczeństwa podróży lotniczych na lotniskach.

Wiceprezes PAŻP ds. żeglugi powietrznej Maciej Rodak powiedział: „Polska jest główną wschodnią bramą do Unii Europejskiej (UE) i jedną z największych przestrzeni powietrznych w Europie.

„Korzystamy z najnowszych technologii, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom i liniom lotniczym korzystającym z naszej przestrzeni powietrznej, która obejmuje prawie 2000 lotów dziennie. Współpracujemy z firmą SITA od 2017 roku i jesteśmy przekonani, że spełnią nasze potrzeby.”

Z technologii SITA skorzystają lotniska w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Modlinie, Wrocławiu, Poznaniu i Rzeszowie.

Jako dostawca usług żeglugi powietrznej (ANSP), PAŻP zarządza wymianą danych z pilotami statków powietrznych, w tym zezwoleniami na odloty.

Korzystając z usług ATC Datalink firmy SITA, PAŻP może przełączyć się z głosowej na cyfrową odprawę odlotów, aby zapewnić efektywne zarządzanie przestrzenią powietrzną.

SITA twierdzi, że jej usługa Departure Clearance (DCL) Datalink umożliwia cyfrową wymianę zezwoleń na odlot między kontrolerami ruchu lotniczego a pilotami.

Mówi się, że jego łącze danych DCL łatwo łączy się z innymi systemami używanymi przez funkcjonariuszy kontroli ruchu lotniczego (ATCO).

Yann Cabaret, dyrektor generalny SITA Aircraft, powiedział: „Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z PAŻP. Nasza usługa transmisji danych DCL pomoże zmodernizować komunikację w ruchu lotniczym w Polsce oraz wesprze bezpieczeństwo i wydajność, gdy podróż się poprawi”.

Zeszły tydzień, SITA nawiązała współpracę z Alstef Group uruchomienie rozwiązania typu self-bag-drop o nazwie Swift Drop.

WspółpracownicyContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.