Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Spotka. Kilkumiesięczny Manul uciekł z zoo. Kontynuuj intensywne poszukiwania

Published

on

– Z wielkim żalem informujemy, że z woliery wyłonił się jeden z młodych Manuli (nowy, z nową siatką). Poszukiwanie i połów trwają, pomóżcie nam – w formie raportów, ale bez strachu i próby złapania kota. Im ciszej i mniej widzów, tym większe szanse na szybkie i sprawne odnalezienie wędrowca – poinformował. ogród zoologiczny na twoim facebooku.

Manul uciekł z poznańskiego zoo. Mógł mieć problem z przetrwaniem

Bardzo często giną z tego powodu nowonarodzone manule chór i pasożyty. Ich naturalnym środowiskiem są góry Azji Środkowej, na które bardzo dobrze się wspinają. Zwierząt Znajdują się one nawet na wysokości prawie 5000 m npm, gdzie ludzie mają trudności z oddychaniem. W ostatnich latach manule zaczęły szukać nowych siedlisk o różnym poziomie wilgotności i tlenu.

Przedstawiciele poznańskiego zoo obawiają się o los uchodźcy. – Nie wiemy, jak wyszedł. Musiał dotknąć pasterza – cytuje “Wyborczej„na tej podstawie, że młodzi, ale już dorośli, ludzie mogą mieć problemy z przetrwaniem na wolności.

Przypadkowe spotkanie manuli. Zoo prosi o pomoc w poszukiwaniach

Jeden z mieszkańców w poniedziałkowy wieczór Pozy odkrył manulę w pobliżu jeziora Malta. – Jest źródło. Zobaczyliśmy błyszczące oczy, a potem całe zwierzę. Na początku myślałem, że to kot lub żbik. Ale poszukaliśmy w internecie i stwierdziliśmy, że to instrukcja – powiedział. Wreszcie na miejscu pojawiła się straż miejska, ale manuli już nie było.

Manul nie jest zwierzęciem niebezpiecznym, ale jego sprawność fizyczna bardzo utrudnia złapanie. Przedstawiciele zoo powiedzieli, że jeśli się spotkają, można narzucić na niego kurtkę, a następnie powiadomić policję miejską lub zoo.

Szczegółowy opis osoby zaginionej:

  • pełna nazwa: manul stepowy (Otocolobus manul),
  • urodzony: kwiecień tego roku,
  • Najbliżsi krewniacy: kot domowy, dziki kot europejski, złote Mormi z Azji, a także puma jelenia,
  • Adres: Azja Środkowa, od jeziora Bajkał i Mongolii po Himalaje, Nepal, Afganistan i Iran,
  • obecny adres: Poznańskie Zoo,
  • Zawód: drapieżnik, poluje na gryzonie, ptaki i inne drobne kręgowce,
  • Wymiary: nieco większy od kota, ok. 60 cm długości plus ogon, waży ok. 5 kg,
  • Cechy szczególne: charakterystyczna wygięta sylwetka, która wygląda jakby nieustannie się czai, okrągłe uszy, puszyste szare futro z beżową osłoną.
READ  Członkowie PSFCU przekazują ponad 102 000 dolarów nieuleczalnie chorym dzieciom w Nowym Jorku, Polsce i na Litwie

W przypadku spotkania w Manul przedstawiciele zoo proszą o natychmiastowy kontakt pod numerem 618768209 lub 618768225 lub z policją miejską.

Obejrzyj wideo
Leoś to robot, który uszczęśliwia małych pacjentów

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *