Connect with us

Świat

Koronawirus we Włoszech. Lekarz: Krytyczna sytuacja w Mediolanie. Zostało 15 dni

Published

on

– Sytuacja w Mediolanie jest krytyczna ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. Nie ma czasu na odwrócenie tego trendu, ostrzega profesor Massimo Galli, specjalista od chorób zakaźnych ze szpitala w mieście. Lekarz uważa, że ​​należy natychmiast podjąć działanie.

– Presja na szpitale rośnie szybko i trzeba być bardzo ostrożnym. Sytuacja w Mediolanie jest krytyczna. Mamy mało czasu na interwencję i odwrócenie trendu – powiedział Ansa, włoski lekarz, szef oddziału chorób zakaźnych i jeden z najbardziej znanych włoskich specjalistów, cytowany przez Ansę.

Ekspert ze szpitala Sacco w stolicy Lombardii oszacował, że pozostało 15 dni na podjęcie wszelkich niezbędnych kroków w celu zwalczania gwałtownego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem.

„Trzeba to zrobić natychmiast” – dodał.

Profesor Galli zasugerował, że należy rozważyć powrót do pracy zdalnej na dużą skalę i częściowe przywrócenie nauczania online w szkołach średnich.

Jego zdaniem sytuacja epidemiologiczna, szczególnie w Mediolanie, jest „niepokojąca”.

– Wielu ludzi z Mediolanu podróżowało w ciągu ostatnich kilku miesięcy, niektórzy zostali zarażeni i teraz wirus krąży po mieście. Powtarzam: trzeba być bardzo ostrożnym i działać szybko – podkreślił prof. Galli.

We Włoszech we wtorek (13 października) odnotowano rekordową liczbę nowych zakażeń koronawirusem w ciągu ostatnich kilku miesięcy – około 5900.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki na milion mieszkańców

READ  Królowa Elżbieta wykonuje swoją pierwszą usługę od śmierci księcia Filipa: raport
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *