Connect with us

Nauka

Te hrabstwa New Jersey odnotowały w tym tygodniu najwięcej nowych przypadków COVID-19. Zobacz, jak ci poszło.

Published

on

Gdziekolwiek spojrzysz, plik koronawirus numery w New Jersey idą tylko w jedną stronę.

Tydzień 12-18 listopada był trzecim z rzędu tygodniem, w którym w każdym hrabstwie New Jersey odnotowano wzrost liczby nowych przypadków koronawirusa w ciągu tygodnia wcześniej.

Zaledwie kilka miesięcy temu dodanie pięciu lub sześciu przypadków na 10 000 mieszkańców wystarczyło, aby hrabstwo znalazło się na szczycie stanu. W tym tygodniu w żadnym hrabstwie nie odnotowano mniej niż 13,8 nowych przypadków na 10 000 mieszkańców.

ZASOBY CORONAVIRUS: Śledzenie mapy na żywo | Otwarte firmy | Strona główna

Ogólnie w New Jersey odnotowano 29,3 przypadków na 10 000 mieszkańców. Liczba, która kiedyś była zaledwie ułamkiem całych Stanów Zjednoczonych, prawie nadrobiła zaległości. W ciągu tygodnia odnotowano 33,5 przypadków na 10 000 mieszkańców w całym kraju.

Czy mapa się nie wyświetla? Kliknij tutaj.

Hrabstwem z największą liczbą nowych przypadków w tym tygodniu był hrabstwo Passaic, gdzie odnotowano 45,5 nowych przypadków na 10 000. Camden, Union, Mercer i Essex zamknęły pierwszą piątkę, ale to nie znaczy, że pozostałe 16 hrabstw nie ma pełnych rąk do roboty.

Jedenaście hrabstw odnotowało wzrost łącznej liczby przypadków o 50% lub więcej w ciągu poprzedniego tygodnia. Przypadki w hrabstwie Salem wzrosły o 127%, a w hrabstwie Cape May odnotowano wzrost nieco ponad 100%.

New Jersey, obecnie w pełni w środku drugiej fali epidemii, zgłosił w piątek 3635 nowych przypadków podczas gdy liczba hospitalizacji wzrosła przez 21. dzień z rzędu.

Gubernator Phil Murphy i urzędnicy stanu zdrowia dali w piątek promyk nadziei: około 130 000 dawek nowej szczepionki przeciw koronawirusowi firmy Pfizer mogą być w drodze do Garden State w styczniu, z priorytetem dla pracowników służby zdrowia i najbardziej bezbronnych.

Nasze dziennikarstwo potrzebuje Twojego wsparcia. Zapisz się już dziś NJ.com.

READ  LTS prowadzi pilotaż zarządzania parkingami w biurach Hectronic

Nick Devlin jest reporterem w zespole ds. Danych i dochodzeń. Można do niego dotrzeć pod adresem [email protected].

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *