Connect with us

technologia

Sztuka i nauki humanistyczne | Uniwersytet w Wittenberdze

Published

on

Wittenberg ogłosiła, że ​​w ramach Wittenberg Series zaoferuje specjalną wiosenną sesję wykładów i performansów.

Po dwuletniej przerwie w serialu pojawi się uznana hollywoodzka producentka Lauren Schmidt Hissrich; historyk środowiska Matthew Morse Booker z Narodowego Centrum Nauk Humanistycznych; oraz nagrodzony Grammy kwartet Third Coast Percussion.

Wszystkie wydarzenia z cyklu Wittenberga są bezpłatne i otwarte dla publiczności. Uwaga: drzwi otwierane są na 30 minut przed rozpoczęciem każdego wykładu lub spektaklu.

Jako członek Wittenberg Class of 2000, Hissrich będzie głównym mówcą podczas wykładu literackiego im. Allena J. Koppenhavera, który odbędzie się w piątek 17 lutego o godzinie 19:00 w Bayley Auditorium w Centrum Nauki Barbara Deer Kuss. Hissrich jest twórcą, showrunnerem i producentem wykonawczym cieszącego się uznaniem krytyków serialu Netflix. Wiedźmin S1-S3, na podstawie polskiej serii książek o tym samym tytule. Była także producentem spin-offu anime Wiedźmin: Koszmar Wilka i producent wykonawczy prequelu Wiedźmin: Pochodzenie krwi. Wcześniej była współproducentem wykonawczym w obrońca Za Marvela/Netflixa i dalej Daredevil dla Marvela/Netflixa.

Hissrich wcześniej pracował jako współproducent wykonawczy Moc w Starzproducent wykonawczy obu nie szkodzić oraz rodzicielstwo dla NBC, jak również na Praktyka prywatna dla Touchstone / ABC przez dwa sezony. Opracowała także kilka pilotów dla CBS, NBC i Bravo po rozpoczęciu kariery pisarskiej dla Aarona Sorkina i Johna Wellsa Skrzydło zachodnie dla NBC, gdzie spędziła kilka sezonów.

Pochodząca z Westerville w stanie Ohio Hissrich ukończyła literaturę angielską i kreatywne pisanie z nieletnim na studiach kobiecych. Pierwotnie przyjechała do Wittenbergi, aby studiować psychologię, ale z pewną zachętą ze strony Robina Inbodena, profesora języka angielskiego, przeszła na język angielski na drugim roku i nigdy nie oglądała się za siebie. Była także członkiem stowarzyszenia Chi Omega, pracowała w centrum pisarskim i miała szczęście studiować za granicą przez cały pierwszy rok studiów na Lancaster University w Anglii.

READ  Nintendo rejestruje nowy znak towarowy dla Legend of Zelda: Phantom Hourglass

Wykład Williama A. Kinnisona Endowed jest drugim z tej specjalnej serii w Wittenberdze i odbędzie się w poniedziałek, 20 lutego o godzinie 19:00 w Bayley Auditorium. Głównym mówcą jest Matthew Morse Booker, wiceprezes ds. programów naukowych w National Humanities Center w Północnej Karolinie. Jego przemówienie nosi tytuł „Jaką rolę mogą odegrać nauki humanistyczne w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym?”

Booker, również profesor nadzwyczajny historii środowiska na North Carolina State University, gdzie pełni funkcję dyrektora programu Science, Technology & Society oraz klastra badawczego Visual Narrative, w swoich badaniach bada interfejs między ludźmi a światem przyrody w Ameryce Północnej Granice historii, ekologii, prawa i produkcji żywności w obszarach miejskich i nadmorskich z metodami archiwizacji, humanistyka cyfrowa i historia publiczna. W 2020 roku został mianowany wiceprezesem ds. programów naukowych przez Narodowe Centrum Nauk Humanistycznych.

Booker posiada tytuł licencjata z historii Ameryki Łacińskiej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, tytuł magistra nauk o środowisku na Uniwersytecie w Oregonie oraz doktorat. w historii Ameryki na Uniwersytecie Stanforda. Publikował na różnych forach na temat wzajemnych relacji między ludźmi a przyrodą, ze szczególnym uwzględnieniem nadmorskich miast w Ameryce Północnej. Regularnie współpracuje również z nauczycielami K-12, kuratorami muzeów, przyrodnikami i innymi miłośnikami nauk humanistycznych. Jego obecne badania dotyczą wzrostu i spadku produkcji żywności w amerykańskich miastach przemysłowych oraz jego ostatniej książki z Chadem Ludingtonem Walki o jedzenie: jak historia ma znaczenie dla współczesnych debat na temat żywieniaPołącz eseje dotyczące bezpieczeństwa żywności, dopłat do gospodarstw rolnych i żywności, GMO i innych palących sporów.

Trzecie wydarzenie z cyklu Wittenberg odbędzie się w sobotę 1 kwietnia o godzinie 19:00 w Kaplicy Tkaczy z koncertem zespołu Third Coast Percussion. Third Coast Percussion, nagrodzony Grammy kwartet klasycznie wyszkolonych perkusistów, powstał w 2005 roku i zagrał setki koncertów w całym kraju. Grupa z Chicago regularnie prezentuje coroczny sezon koncertowy w domu i grała w 39 z 50 stanów, Waszyngtonie oraz na międzynarodowych trasach koncertowych na czterech kontynentach.

READ  Microsoft wciąż pracuje nad Emoji 3D dla Windows 11

Oprócz własnych występów kwartet kształci muzyków w każdym wieku i na każdym poziomie doświadczenia oraz zamówił dziesiątki nowych utworów u takich kompozytorów jak Glenn Kotche, Chris Cerrone, Donnacha Dennehy, Timo Andres, David T. Little, Ted Hearne i Augusta Czytaj Tomasz. Zespół przetarł unikalny szlak na muzycznym krajobrazie wirtuozowskimi, energicznymi występami, które celebrują niezwykłą głębię i szerokość muzycznych możliwości w świecie perkusji. Jej obecny album Perspectives był nominowany do nagrody Grammy w dwóch kategoriach.

Czterech członków Third Coast jest również znakomitymi nauczycielami i obecnie pracuje jako zespół-rezydent na Denison University. Członkami zespołu są David Skidmore, Robert Dillon, Peter Martin i Sean Connors, którzy poznali się podczas studiowania muzyki perkusyjnej na Northwestern University.

Aby dokonać specjalnych ustaleń lub zostać Przyjacielem serii Wittenberg, skontaktuj się z Katie Warber pod adresem [email protected]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *