Connect with us

Sport

Prześlij wiadomości NA ŻYWO: Enzo Fernandez z Chelsea PRZEŁAMUJE ciszę po zmianie rekordu, Ziyech do PSG OFF, Arsenal podpisuje Jorginho

Published

on

Najstarszy zawodowiec, 55 lat, zamienia Japonię na Portugalię

Kazu Miura, najstarszy zawodowy piłkarz na świecie, podpisał kontrakt z nowym klubem, aby kontynuować swoją niesamowitą 37-LETNIĄ karierę.

55-letni napastnik, który przez dekadę grał w reprezentacji Japonii, profesjonalną karierę rozpoczął w 1986 roku w brazylijskim klubie Santos.

Od tego czasu dokonał 14 transferów do innego zespołu, ale wcześniej spędził 17 lat w Yokohama FC wypożyczony do Suzuka Point Getters w zeszłym roku.

A teraz Miura, który 26 lutego skończy 56 lat, zapewnił sobie kolejne wypożyczenie do 15. klubu w swojej karierze.

Tymczasowo przeniósł się do drugoligowego portugalskiego klubu Oliveirense.

Ma to sens, biorąc pod uwagę, że większość właścicieli europejskiego zespołu jest również właścicielem Jokohamy.

Oliveirense, dziewiąty w drugiej lidze portugalskiej, zmierzy się w sobotę z piątym Vilafranquense, gdzie Miura mógł zadebiutować.

Po dołączeniu do nowego zespołu, Miura powiedział przez agencji Reutera: „Chociaż to dla mnie nowe miejsce, będę ciężko pracował, aby pokazać wszystkim, z jakiego rodzaju gry jestem znany”.

Miura, który grał wcześniej Lionel Messi był URODZIĆ SIĘjest najstarszym zawodnikiem w historii, który strzelił gola w J-Leaa.

Ikona pierwotnie zyskała sławę na początku lat 90., kiedy pokonała angielską legendę Gary’ego Linekeraktóry grał w Grampus Eight, został uznany za najbardziej wartościowego gracza J-League.

READ  Marian 'Buffy' Bree 1944-2021 | Wiadomości, sport, praca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *