Connect with us

Świat

Szpital „nie ma pojęcia” o skali cyberataków; Odzyskiwanie może potrwać miesiące

Published

on

Dzień po tym, jak Hillel Yaffe Medical Center padło ofiarą największego w historii cyberataku na izraelski system opieki zdrowotnej, Hillel Yaffe Medical Center nadal nie ma pojęcia o wielkości wyrządzonych szkód i nie wie, kiedy może wrócić do normalnej pracy. taki senior oficjalnie.

Dr. Amnon Ben Moshe, dyrektor administracyjny instytucji Hadera, powiedział, że personel nadal nie ma dostępu do kluczowych systemów używanych do przeglądania i aktualizacji dokumentacji szpitalnej oraz zarządzania.

W środę szpital był niewyjaśniony Atak ransomwarezmuszając ją do zamykania sieci technologicznej i powodując opóźnienia w dostawach.

„Jesteśmy w podobnej sytuacji, jak wczoraj, kiedy zidentyfikowaliśmy sytuację i zobaczyliśmy cyberataki” – powiedział Times of Israel.

Zapytany o obecną sytuację Ben Moshe powiedział: „Nie znamy rozmiarów szkód”. Odnośnie harmonogramu powrotu do normalności, powiedział: „Nie mamy pojęcia. Po prostu pracowaliśmy całą noc ”.

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa twierdzą, że proces ten może być bardzo żmudny.

Ido Geffen, wiceprezes CyberMDX, izraelskiego startupu, który dostarcza rozwiązania cyberbezpieczeństwa dla urządzeń medycznych i placówek klinicznych, powiedział Times of Israel, że pełne odzyskanie danych może zająć miesiące.

Einat Meyron, doradca ds. cyberbezpieczeństwa i ekspert ds. cyberodporności, powiedział: „Droga do odzyskania jest długa. Widzieliśmy podobne wydarzenia w USA, Belgii i Portugalii, na przykład, gdzie zaatakowano szpitale i zajęło im około trzech do sześciu miesięcy, aby dojść do punktu, w którym mogli rozpocząć pracę [normally] ponownie.”

Kanał 12 poinformował w czwartek, że osoby atakujące pozostawiły adres e-mail na zaatakowanych serwerach. Zewnętrzna firma działająca w imieniu szpitala skontaktowała się z hakerami, którzy zażądali okupu w wysokości 10 milionów dolarów.

READ  Facebook blokuje chatbota powiązanego z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu za naruszenie przepisów o ochronie danych

W raporcie stwierdzono, że jako szpital państwowy nie wolno im płacić okupu.

Ambulatorium w Hillel Yaffe Medical Center 14 października 2021 r., gdy pracownicy próbują obejść się bez zwykłych systemów informatycznych (dzięki uprzejmości Hillel Yaffe Medical Center)

W Hillel Yaffe niektóre niepilne procedury zostały odwołane, ale prace szpitala trwają głównie z alternatywnymi systemami informatycznymi, z których niektóre zostały specjalnie zainstalowane. Możliwość dostępu lekarzy do krajowej dokumentacji medycznej zawierającej ich historię medyczną (w przeciwieństwie do wewnętrznej dokumentacji szpitalnej) nie została przerwana. Dzieje się tak, ponieważ Hillel Yaffe niedawno wprowadził urządzenia przenośne, które umożliwiają ten dostęp.

W czwartkowym oświadczeniu dyrekcja szpitala pochwaliła swoich pracowników za dobre stawienie czoła nowym wyzwaniom. „Wraz z wysiłkami ekspertów cybernetycznych i komputerowych mających na celu naprawę systemów komputerowych i zbadanie incydentu, prace medyczne są kontynuowane, a nasze zespoły zapewniają bardzo dobrą odpowiedź na istniejące wyzwania”.

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa twierdzą, że atak, choć poważny, mógł być gorszy. „W przypadku tego ataku wiemy, że pochodzi on z Internetu, to znaczy, że atakujący uzyskał dostęp do hasła, a następnie był w stanie włamać się do sieci” – powiedział Geffen. „Dobrą rzeczą jest to, że o ile nam wiadomo, nie wpłynęło to na żaden sprzęt medyczny ani krytyczny. Podobne ataki w USA i Europie w rzeczywistości dotyczyły krytycznych urządzeń, do których podłączeni byli pacjenci, a to jest znacznie gorsza sytuacja”.

Dodał: „W tej chwili szpital prawdopodobnie znajduje się w fazie przechowawczej, aby upewnić się, że atak się nie rozprzestrzeni i stara się upewnić, że wszystkie krytyczne operacje będą nadal działać. Potem przychodzi faza dochodzenia i odzyskiwania, aby ustalić, co dokładnie się stało, i spróbować odzyskać dane.”

Jest to długotrwały proces, jeśli szpital ma mieć pewność, że nie ma „tylnych drzwi”, czyli złośliwego oprogramowania, które pozwala nieautoryzowanym użytkownikom na obejście zabezpieczeń i odzyskanie dostępu.

READ  Boris Johnson chciał wstrzyknąć COVID w telewizji: były pomocnik

„Może to zająć miesiące, ponieważ jest to ostrożna operacja, aby upewnić się, że hakerzy nie opuszczą tylnych drzwi” – ​​powiedział Geffen.

Ucz się hebrajskiego w zabawny i wyjątkowy sposób

Dostajesz izraelskie wiadomości… ale czy ty? WOLA to? Oto Twoja szansa, aby zrozumieć nie tylko ogólny obraz, który przedstawiamy na tych stronach, ale także krytyczne, soczyste szczegóły życia w Izraelu.

w Hebrajski mądry uliczny dla społeczności Times of Israel, co miesiąc uczymy się kilku slangowych hebrajskich zwrotów na wspólny temat. Są to niewielkie kursy hebrajskiego z dźwiękiem, które naszym zdaniem naprawdę Ci się spodobają.

Ucz się więcej

Ucz się więcej

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby już tego nie widzieć

Jesteś poważny Doceniamy to!

Dlatego codziennie przychodzimy do pracy – by zaoferować wymagającym czytelnikom takim jak Ty niezastąpione relacje o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych agencji prasowych, nie wprowadziliśmy paywalla. Ponieważ jednak dziennikarstwo, które prowadzimy, jest kosztowne, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, aby wesprzeć naszą pracę, dołączając Czasy społeczności Izraela.

Za jedyne 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo, ciesząc się The Times of Israel BEZ REKLAM, a także dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby już tego nie widzieć

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *