Connect with us

Świat

Szpital mówi, że małe, urodzone w Maroku, nieuploty mają przed sobą bitwę

Published

on

„Jest jeszcze wiele do zrobienia, ponieważ jest to bardzo przedwczesne” – powiedział Alaoui CNN. „Muszą przybrać na wadze, muszą karmić piersią. Czeka nas wiele problemów”.

Plik Dzidziusie urodziły się ważące od 1,1 do 2,4 funta po zaledwie 30 tygodniach ciąży. Pięć zostało założonych na respiratory bezpośrednio po urodzeniu cesarskie cięcie.

Po ponad 72 godzinach trzy osoby nadal są intubowane i polegają na maszynach, które pompują powietrze do ich malutkich płuc, powiedział dyrektor ds. Komunikacji szpitala, powiedział Abdelkoddous Hafsi, dyrektor ds. Komunikacji w Groupe Akdital, który jest właścicielem kliniki.

Według oświadczenia malijskiego ministerstwa zdrowia, 30 marca rząd Mali przywiózł samolot Cisse do Maroka. Według Alaoui, przed urodzeniem łączna waga dzieci i płynu owodniowego w macicy wynosiła 66-88 funtów. Niebezpieczna, wczesna poród była nieuchronna.

Lekarze przepisali mieszankę blokerów kanału wapniowego, aby kontrolować ciśnienie krwi w cisse, a także leki przeciwdrgawkowe i terapię hormonalną, aby jak najdłużej opóźnić poród.

„Chwała Bogu, że udało nam się opóźnić poród dzięki odpowiedniemu leczeniu” – powiedział dr. Yazid Mourad, starszy ginekolog zajmujący się tą sprawą, w filmie udostępnionym przez Groupe Akdital.

Kiedy zaczął się poród Cissé, potrzeba było zespołu ponad 30 lekarzy i ratowników medycznych, aby bezpiecznie dostarczyć nieuploty, podała klinika w oświadczeniu. Pomimo krwawienia podczas operacji Cissé jest obecnie w stabilnym stanie, powiedział Alaoui CNN.

Cisse nie jest jeszcze gotowa do rozmowy z mediami, ale jej mąż, Kader Arby, powiedział, że naród był zachwycony wiadomością o udanej dostawie. „Otrzymałem telefony od wszystkich, nawet od Prezydenta Republiki – zadzwonił do mnie, gdy tylko dostał wiadomość i pogratulował mi” – powiedział CNN z malijskiego miasta Timbuktu.

Halima Cisse i Kader Arby, nowi rodzice Nonuplets.
Około 15 milionów dzieci rodzi się co roku przedwcześnie – większość w Afryce i Azji Południowej Światowa Organizacja Zdrowia. Powikłania, takie jak niedorozwój narządów wewnętrznych spowodowany przedwczesnym porodem, są główną przyczyną zgonów dzieci poniżej 5 roku życia. Prawdopodobieństwo przedwczesnego porodu jest większe w przypadku ciąż mnogich. Organizacja twierdzi, że skuteczna opieka poporodowa może radykalnie zwiększyć szanse na przeżycie.
Próbowałeś mieć dziecko przez 17 lat.  Teraz mają sześcioraczki

Obecny rekord świata pod względem przeżycia większości dzieci urodzonych przy jednym porodzie należy do Nadya Suleman, która urodziła sześciu chłopców i dwie dziewczynki w Kalifornii w 2009 roku.

READ  Niemcy: Samochód zderzył się z deptakiem w Trewirze, co najmniej dwie osoby nie żyją, wiele jest rannych

Klinika planuje opiekę nad Nonupletami z matką przez co najmniej trzy miesiące. Alaoui, który pozostaje optymistą, naraża dzieci na wysokie ryzyko potencjalnie śmiertelnych infekcji z powodu słabo rozwiniętego układu odpornościowego.

„Potrzebujemy tych dzieci, aby przeżyć. Tylko Bóg zdecyduje. Wykorzystamy wszystkie dostępne zasoby, aby przeżyć” – powiedział.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *