Connect with us

technologia

Google rozprawia się z Roku, dodając YouTube TV do głównej aplikacji YouTube

Published

on

Tydzień po nieudanych negocjacjach przedostał się do opinii publicznej, Google i Roku nadal nie są w stanie osiągnąć porozumienia, aby odnowić obecność YouTube TV na ogromnej platformie streamingowej. W międzyczasie jednak Google wymyśliło obejście: umożliwia użytkownikom dostęp do YouTube TV bezpośrednio z głównej aplikacji YouTube.

Użytkownicy YouTube będą widzieć opcję „Przejdź do YouTube TV” w głównej aplikacji YouTube przez kilka następnych dni. Jeśli wybierzesz tę opcję, zostaniesz przełączony do standardowego interfejsu użytkownika YouTube TV. Ta opcja jest używana najpierw w przypadku urządzeń Roku – tam, gdzie jest obecnie najbardziej potrzebna – ale także w przypadku YouTube na innych platformach.

Zdjęcie: YouTube

Zasadniczo Google wbudował aplikację YouTube TV w sam YouTube, rozwiązanie, które prawdopodobnie nie uszczęśliwi Roku. Google twierdzi, że „nadal pracuje nad osiągnięciem porozumienia z Roku, aby zapewnić naszym wspólnym klientom stały dostęp do YouTube TV” i zauważa, że ​​aplikacja YouTube TV może być nadal używana przez tych, którzy już z niej korzystają.

Na wypadek, gdyby sprawy całkowicie się rozpadły, Google twierdzi, że „rozmowa z innymi partnerami polega na zabezpieczeniu urządzeń do bezpłatnego przesyłania strumieniowego na wypadek, gdyby członkowie YouTube TV napotkali problemy z dostępem na Roku”. Rzecznik Google powiedział Krawędź że to obejście dotyczy tylko korzystania z YouTube TV; Klienci nie mogą obecnie rejestrować się w celu uzyskania nowych subskrypcji za pośrednictwem aplikacji YouTube.

W piątek po południu Roku odpowiedział na ostatnie posunięcie Google, nazywając firmę „niesprawdzonym monopolistą”. Roku skrytykował również decyzję Google o połączeniu usług jako przykład „drapieżnych praktyk biznesowych”.

Oto pełne oświadczenie Roku:

Działania Google są wyraźnym zachowaniem niekontrolowanego monopolu, którego celem jest tłumienie uczciwej konkurencji i utrudnianie wyboru konsumentom. Komunikat YouTube dotyczący grupowania podkreśla rodzaj drapieżnych praktyk biznesowych, które bada Google, Kongres, prawnicy generalni i organy regulacyjne na całym świecie. Roku nie poprosił YouTubeTV o dodatkowy dolar wartości finansowej. Poprosiliśmy tylko Google o zaprzestanie antykonkurencyjnych zachowań polegających na manipulowaniu wynikami wyszukiwania użytkowników w celu uzyskania ich wyjątkowej przewagi finansowej oraz o zaprzestanie domagania się wyszukanego dostępu do poufnych danych, których żaden inny partner na naszej platformie nie otrzymuje obecnie. W odpowiedzi Google kontynuuje praktykę otwartego wykorzystywania swojego monopolu na YouTube, aby zmusić niezależną firmę do zawarcia porozumienia, które jest zarówno szkodliwe dla konsumentów, jak i niekorzystne dla uczciwej konkurencji.

Google powiedział w piątek, że „trwają długoterminowe dyskusje z Roku w celu potwierdzenia, że ​​nowe urządzenia spełniają nasze wymagania techniczne”, a co więcej potwierdza, że ​​firma nalega, aby producenci sprzętu wspierali dekodowanie AV1 w celu wdrożenia:

Celem tego procesu certyfikacji jest zapewnienie spójnego i wysokiej jakości korzystania z YouTube na wszystkich urządzeniach, w tym Google. Dzięki temu wiesz, jak poruszać się po aplikacji i czego się spodziewać. Będziemy kontynuować nasze rozmowy w dobrej wierze z Roku na temat certyfikacji, aby wesprzeć naszych wspólnych klientów.

Roku argumentował, że wymagania Google są nierozsądne i spowodują wyższe ceny jego produktów.

Aktualizacja 7 maja, 15:20 ET: Artykuł został zaktualizowany i zawiera komentarz z Roku.

READ  AMD Radeon rozpoczyna swoją przygodę z RX 6000 wcześnie dzięki Cooler Reveal
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *