Connect with us

Sport

Seema Bisla jest czwartą zapaśniczką z Indii, która zakwalifikowała się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Published

on

Seema Bisla został czwartym indyjskim zapaśnikiem, który zakwalifikował się do Igrzysk w Tokio w piątek, docierając do finału zawodów do 50 kg, mimo że Sumit Malik sięgnął po srebrny medal po swojej ostatniej walce z kontuzją kolana na Światowych Igrzyskach Olimpijskich.

Seema zarezerwował miejsce na igrzyskach olimpijskich po wąskim zwycięstwie 2: 1 z brązową medalistką mistrzostw Europy Anną Łukasiak z Polski i wykazał się ogromnymi umiejętnościami defensywnymi w półfinale.

Po przyznaniu punktu za pasywność Seema zwyciężyła w pierwszej fazie prowadząc 2: 1, którą utrzymywała do końca, aby osiągnąć normę.

W sobotę będzie walczyć o złoto z Lucią Yamileth Yepez Guzman z Ekwadoru.

29-latek jest czwartym Hindusem, który zakwalifikował się do Igrzysk po Vinesh Phogat (53 kg), Anshu Malik (57 kg) i Sonam Malik (62 kg).

To pierwszy raz, kiedy cztery zapaśniczki z Indii rywalizują na igrzyskach olimpijskich. W edycji 2106 wzięły udział trzy indyjskie zapaśniczki.

Wcześniej tego dnia Seema, która zdobyła brązowy medal w ostatnim Pucharze Azji w Ałmaty, była solidna w obronie przeciwko Białoruskiej Anastasji Janotawie, zdobywając cztery punkty w każdym okresie, by przed ćwierćfinałami wygrać 8: 0.

Indianin był bardziej dominujący nad Szwedką Emmą Jonną Denise Malmgren, którą prowadziła 43 sekundy przed wygraną.

Seema lepiej wykorzystała swoją siłę i pozostała agresywna. Prowadziła 10-2, kiedy znalazła sposób, aby przygwoździć rywala.

READ  Southgate ostrzega Anglię, by bała się Polski pomimo nieobecności Lewandowskiego
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *