Connect with us

Świat

Kierowca ambulansu zginął, pomagając Palestyńczykom rannym w ataku izraelskich osadników na Zachodnim Brzegu

Published

on

Kierowca ambulansu zginął, pomagając Palestyńczykom rannym w ataku izraelskich osadników na Zachodnim Brzegu

Palestyńskie Towarzystwo Czerwonego Półksiężyca

Kierowca ambulansu Palestyny ​​Czerwonego Półksiężyca Mohammed Awad Allah Mohammed Musa.CNN

Palestyńskie Ministerstwo Zdrowia podało, że w sobotę kierowca ambulansu palestyńskiego Czerwonego Półksiężyca zginął podczas transportu rannych Palestyńczyków w wyniku ataku osadników na Zachodnim Brzegu.

50-letni kierowca Mohammed Awad Allah Mohammed Musa zginął w wyniku ostrzału karetki pogotowia – poinformowało CNN Palestyńskie Towarzystwo Czerwonego Półksiężyca (PRCS). Mówiono, że strzelali izraelscy osadnicy.

Jak podaje PRCS, w ramach osobnego zdarzenia Siły Obronne Izraela (IDF) zatrzymały kolejną załogę karetki pogotowia przy wejściu do szpitala Thabet Thabet w Tulkarm na Zachodnim Brzegu.

Na zdjęciach udostępnionych przez organizację widać załogę karetki w pojeździe IDF, otoczoną przez żołnierzy IDF. Według PRCS załoga została aresztowana i przesłuchana podczas próby wykonywania „pracy humanitarnej”.

CNN zwróciło się do IDF z prośbą o komentarz.

Palestyńskie Towarzystwo Czerwonego Półksiężyca

Żołnierze IDF zatrzymują załogę karetki pogotowia przy wejściu do szpitala Thabet Thabet w Tulkarm na Zachodnim Brzegu. Załoga ambulansu siedzi w pojeździe IDF, otoczona żołnierzami.

Wcześniej w sobotę IDF poinformowała, że ​​siły bezpieczeństwa zabiły „dziesięciu terrorystów” podczas trwającej operacji w obozie dla uchodźców Nur Shams, na wschód od Tulkarm, na okupowanym Zachodnim Brzegu.

W oświadczeniu napisano: „Siły IDF i izraelskiej policji granicznej kontynuują szeroko zakrojone działania antyterrorystyczne w rejonie Nur Shams. Do tej pory siły bezpieczeństwa wyeliminowały w starciach dziesięciu terrorystów, aresztowały ośmiu poszukiwanych podejrzanych, odkryły urządzenia i trasy wybuchu oraz przeprowadziły przeszukania budynków”.

Stwierdzono, że ośmiu żołnierzy IDF i funkcjonariusz straży granicznej odniosło lekkie lub umiarkowane obrażenia.

Palestyńskie Ministerstwo Zdrowia potępiło zarówno zatrzymanie załogi ambulansu, jak i „umyślne zabicie kierowcy ambulansu… w sobotni wieczór podczas wykonywania swoich obowiązków humanitarnych i transportu osób rannych w wyniku ostrzału osadników w pobliżu miasta al-Al-Bali Sawiya, na południe od Nablusu.

READ  Francuskie badanie dotyczące izolacji kończy się po 40 dniach

Ministerstwo stwierdziło w oświadczeniu, że „wzywa międzynarodowe organizacje zajmujące się zdrowiem, instytucje praw człowieka i Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża do pilnych działań w celu ograniczenia eskalacji praktyk okupacyjnych i osadników wobec ośrodków leczniczych i personelu medycznego w celu spełnienia wymogów humanitarnych”. obowiązek.”

„Atakowanie lekarzy, karetek pogotowia, ośrodków terapeutycznych i personelu medycznego, utrudnianie ich przemieszczania się i uniemożliwianie dotarcia do rannych stanowi rażące i wyraźne naruszenie międzynarodowego prawa humanitarnego, międzynarodowych norm i traktatów” – stwierdziło ministerstwo.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *