Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Szkoły są zamknięte do 3 stycznia. Rozporządzenie Ministra Edukacji

Published

on

Z nielicznymi wyjątkami stacjonarne funkcjonowanie szkół ogranicza się do 3 stycznia 2021 r. – poinformowało Ministerstwo Edukacji w środę (25 listopada). Odpowiednie rozporządzenie podpisał Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

Jak dotąd nauka na odległość obowiązywała do 29 listopada. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z 24 listopada, stacjonarne funkcjonowanie szkół jest ograniczone do 3 stycznia 2021 r.

Departament Edukacji twierdzi, że będą pewne wyjątki od tej reguły. Od 30 listopada zajęcia sportowe realizowane na podstawie programów treningowych mogą być prowadzone w szkole „w granicach, zakazach i nakazach antyepidemicznych”. Dotyczy to zajęć w szkołach podstawowych i średnich, a także mistrzostw sportowych, wydziałów sportowych i wydziałów mistrzostw sportowych w szkołach publicznych.

Od 30 listopada kursy w ramach praktycznej nauki zawodu mogą odbywać się również w grupach, które pozwalają na dystans społeczny maksymalnie 10 godzin tygodniowo w wybrane dni tygodnia. Dotyczy to szkół prowadzących kształcenie zawodowe, ośrodków kształcenia zawodowego i instytucji doskonalenia zawodowego, które oferują praktyczną naukę zawodu w ramach kształcenia zawodowego lub dalszego kształcenia.

Według Ministerstwa, możliwe będzie również prowadzenie praktyk zawodowych u pracodawców lub w poszczególnych firmach zgodnie z przepisami dotyczącymi pracy.

Studenci szkół przemysłowych I stopnia, którzy są młodymi pracownikami, mogą odbywać praktyki u pracodawców, „o ile na terenie pracodawcy nie ma wydarzeń, które mogłyby zagrozić zdrowiu młodych pracowników z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną” – poinformowało ministerstwo.

Rozporządzenie wchodzi w życie 30 listopada.

READ  Jeśli PiS chce, żeby Bodnar zabrał głos, niech to zrobią
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *