Connect with us

Świat

Szczepienie przeciwko koronawirusowi. Niemcy bez entuzjazmu

Published

on

Z badania wynika, że ​​tylko 40 procent mieszkańców Niemiec chce się zaszczepić, wprowadzając na rynek szczepionkę COVID-19. Reszta woli czekać lub wcale nie szczepić.

Ankieta przeprowadzona trzy dni po tym, jak Biontech i Pfizer ogłosiły sukces badań nad szczepionką COVID-19, pokazuje, że wydarzenie to nie zmieniło ogólnego podejścia Niemiec do szczepień. Podobnie jak w sierpniu 40 proc. Ankietowanych byłoby skłonnych do jak najszybszego użycia szczepionki. Forsa przeprowadziła badanie na zlecenie telewizji RTL i ntv. W badaniu wzięło udział 1006 osób.

50 procent respondentów wolałoby poczekać jako pierwsze – to wzrost o dwa punkty w porównaniu z sierpniem. Tylko 9 proc. W ogóle nie chce się szczepić. W sierpniu było to 11 proc.

Na pytanie, które populacje należy zaszczepić w pierwszej kolejności, 94 procent odpowiedziało, że powinien to być personel szpitali, klinik i domów opieki. Po drugie, są osoby ze współistniejącymi chorobami (84 proc. Badanych) i osoby starsze (81 proc.). Na dole listy znajdują się pracownicy służby zdrowia (47 procent) i operatorzy pocztowi (34 procent).

Biontech i Pfizer ogłosiły w zeszły poniedziałek, że ich potencjalna szczepionka, która jest wciąż badana, jest skuteczna w 90 procentach. Obie firmy farmaceutyczne chcą w przyszłym tygodniu wystąpić o pozwolenie na dopuszczenie szczepionki do obrotu w USA.

Polska redakcja Deutsche Welle

READ  Noszenie chusty może być przyczyną zawieszenia pracy – są to orzeczenia najwyższego sądu w UE
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *