Connect with us

technologia

Funkcje macOS Big Sur: Wszystko nowe w dzisiejszej wersji

Published

on

Apple zostaje zwolniony macOS Big Sur w jednym kilka godzin Opiera się na poprzednich harmonogramach wydań systemu macOS i jest dużą aktualizacją z wieloma nowymi funkcjami. Zanim zaczniemy, wyróżniliśmy największe zmiany, abyś mógł szybko sprawdzić, czego się spodziewać po pobraniu go później.

Przeprojektowanie

MacOS Big Sur wprowadza gruntowne przeprojektowanie systemu operacyjnego Mac i wprowadza pierwsze ulepszenia projektowe, jakie widzieliśmy w systemie macOS od lat. Przeprojektowuje cały wygląd oprogramowania, od krzywizny narożników okna po symbole doku i ikoniczne dźwięki systemowe. Wszystko w aktualizacji wydaje się świeże, ale znajome. Apple dąży do lżejszego, bardziej nowoczesnego wyglądu.

Centrum sterowania i centrum powiadomień

Dzięki nowemu Centrum sterowania, które odzwierciedla Centrum sterowania w systemie iOS, zawsze masz pod ręką ważne elementy sterujące systemem, a także przeprojektowane Centrum powiadomień.


Centrum powiadomień jest w stylu iOS Widgety Są one dostępne w kilku rozmiarach, wraz z interaktywnymi powiadomieniami pogrupowanymi według aplikacji, dzięki czemu możesz od razu zobaczyć wszystkie przychodzące powiadomienia.

Safari się zmienia

Safari jest szybsze i bardziej energooszczędne, a firma Apple dodała nową stronę główną, którą można dostosować za pomocą tapet i różnych sekcji, takich jak Lista czytelnicza i iCloud Zakładki na safari, które są lepiej dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.


Karty zostały przeprojektowane z nową opcją podglądu, dzięki czemu można od razu zobaczyć, co zostało otwarte. Istnieje również nowa wbudowana funkcja tłumaczenia do automatycznego tłumaczenia języka. Rozszerzenia Chrome i Firefox można po raz pierwszy przenieść do Safari. Możesz także wybrać witryny internetowe, do których ma dostęp rozszerzenie, aby zapewnić lepszą prywatność.

YouTube obsługuje teraz odtwarzanie wideo 4K za pośrednictwem przeglądarki Safari. Firma Apple dodała nową funkcję raportowania prywatności, która informuje użytkowników, które elementy śledzące blokuje Safari podczas odwiedzania witryn internetowych. Użytkownicy komputerów Mac mogą już znać te funkcje, gdy zostały wprowadzone w aktualizacji Safari 14 udostępnione macOS Catalina i użytkowników macOS Mojave.

READ  Czy to blef? Niektórzy na Węgrzech i w Polsce mówią o wyjściu z UE

Nowe aktualizacje

Wiadomości są bardziej podobne do aplikacji Wiadomości na iOS, z obsługą przypiętych rozmów, wzmianek, odpowiedzi w tekście i tworzenia memoji. Zintegrowana funkcja wyszukiwania została przeprojektowana, aby znacznie ułatwić znajdowanie linków, zdjęć i rozmów w aplikacji.

Poprawiona aplikacja do map

Aplikacja Mapy dla systemu macOS została przeprojektowana z obsługą funkcji Rozejrzyj się, map obiektów i przewodników turystycznych. Są to listy godnych uwagi atrakcji i restauracji opracowane przez zaufane źródła. Ponadto mapy można wykorzystać do tworzenia instrukcji dotyczących ścieżek rowerowych i wycieczek pojazdami elektrycznymi, na które mają być wysyłane iPhone. Zatwierdzone aktualizacje ETA można teraz wyświetlać również na komputerze Mac.

Zaktualizuj zdjęcia

zdjęcia zawiera lepsze narzędzie do retuszu, rozszerzenie Apple Music Sekcja „Dla Ciebie” została zastąpiona sekcją „Posłuchaj”. HomeKit Secure Video Kamery obsługują wykrywanie twarzy i strefy aktywności oraz Siri może odpowiedzieć na szerszy zakres pytań niż wcześniej.

Monitorowanie baterii

W Preferencjach systemowych znajduje się nowa sekcja dotycząca baterii, w której możesz mieć oko na baterię i system macOS Sklep z aplikacjami W przyszłości użytkownicy będą mogli lepiej zrozumieć praktyki dotyczące prywatności dzięki jasnym informacjom o informacjach, które gromadzi aplikacja. Po zainstalowaniu systemu macOS Big Sur przyszłe aktualizacje systemu macOS będą uruchamiać się w tle, a następnie kończyć znacznie szybciej, ułatwiając aktualizowanie komputera Mac.

Kontynuuj czytanie

W macOS Big Sur jest mnóstwo innych nowych funkcji Sprawdź nasze podsumowanie dotyczące systemu macOS Big Sur aby uzyskać pełniejszą listę wszystkiego, co nowe.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *