Connect with us

technologia

Carlsquare otwiera biuro w Polsce i zwiększa nacisk na TMT, dobra konsumpcyjne i opiekę zdrowotną

Published

on

Z przyjemnością informujemy, że Jorge Abugaber dołączył do Carlsquare jako Partner Zarządzający naszego nowego warszawskiego biura. Nacisk kładziony jest na sektory TMT, dóbr konsumpcyjnych i opieki zdrowotnej.

Jorge Abugaber, absolwent Harvardu, wnosi 15 lat doświadczenia i dogłębną wiedzę na temat procesu fuzji i przejęć po stronie sprzedającej i kupującej. Po rozpoczęciu kariery w JP Morgan w Nowym Jorku zdobył bogate doświadczenie w realizacji transakcji transgranicznych (zarówno wychodzących, jak i przychodzących) w regionie CEE. Ostatnio był Dyrektorem Zarządzającym w Santander Corporate & Investment Banking w Warszawie, gdzie kierował zespołem TMT, Consumer Detail i Healthcare. Jorge jest dwujęzycznym native speakerem, który mówi po angielsku i hiszpańsku oraz biegle po polsku.

Dzięki wysokiemu, stabilnemu wzrostowi Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie i jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji dla fuzji i przejęć. Patrząc na transakcje z naciskiem na transakcje z udziałem szybko rozwijających się, zarządzanych przez właścicieli firm w ciągu ostatnich 10 lat, zarówno wolumen, jak i wartość tych transakcji stale rosły z roku na rok. Jest to długoterminowy trend, który spodziewamy się utrzymać w przyszłości.

Jeszcze bardziej zachęcający jest udział transakcji związanych z technologią w tym ogólnym obrazie, biorąc pod uwagę, że Carlsquare koncentruje się na szybko rozwijających się, innowacyjnych firmach. Liczba fuzji i przejęć związanych z technologią w Polsce wzrosła prawie trzykrotnie od 2017 roku. Te kluczowe sektory odpowiadają obecnie za ponad połowę transakcji o podobnej wielkości w Polsce – pięć lat temu była to mniej niż jedna trzecia.

Ponieważ liczba transakcji technologicznych i transgranicznych w Polsce stale rośnie, czynniki takie jak dogłębna znajomość branży i długoterminowe relacje z międzynarodowymi nabywcami stają się coraz ważniejsze dla osiągnięcia jak najlepszego wyniku w transakcji M&A. Z Jorge na pokładzie jesteśmy pewni, że wzniesiemy Carlsquare na wyższy poziom, szczególnie w obszarach związanych z technologią.

READ  Gracze Pokémon zaniepokojeni funkcją Exp.By DS Remakes Share

Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do Carlsquare i poprowadzeniem ekspansji firmy w Polsce. Nie tylko wierzę, że polski rynek jako całość stanowi ogromną szansę dla fuzji i przejęć, ale jestem przekonany, że ta szansa jest jeszcze większa dla Carlsquare, biorąc pod uwagę jej obszary specjalizacji.” – Jorge Abugaberem

Polska zawsze była dla Carlsquare ważnym transgranicznym rynkiem fuzji i przejęć, zwłaszcza od strony niemieckiej i skandynawskiej. Z Jorge na miejscu spodziewamy się wzmocnienia naszej koncentracji i zwiększenia naszego udziału w rynku w Polsce.” – Michaela Moritza

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *