Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Szczepienie przeciwko koronawirusowi. Kiedy szczepionka dotrze do Polski? Szef gabinetu premiera: Szczepionka w drodze

Published

on

Szczepionki na COVID-19 trafią do jednego z magazynów agencji rezerw materiałowych, tam podzielone i przekazane firmom farmaceutycznym, z którymi mamy podpisane umowy logistyczne i przetransportujemy je do 72 węzłowych szpitali, gdzie szczepienie odbędzie się 27 grudnia – poinformował w TVN24 szef gabinetu premiera. oraz Przedstawiciel Rządu ds. Programu Szczepień Michał Dworczyk. Jak zapowiedział, przygotowania w Polsce już trwają.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Pełnomocnik Rządu ds. Programu Szczepień Michał Dworczyk z TVN24 powiedział, że szczepionki przeciwko COVID-19 są w drodze do Polski. „Monitorujemy tę transmisję” – powiedział.

Zapowiedział, że „szczepionki trafią do jednego z magazynów Agencji Rezerw Materiałowych”. – Tam zostaną rozdzielone i przekazane firmom farmaceutycznym, z którymi podpisaliśmy umowy logistyczne i przetransportowaliśmy je do 72 węzłowych szpitali, gdzie szczepienia będą miały miejsce 27 grudnia – powiedział Dworczyk.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Szczepionka na koronawirusa w Polsce

W najbliższych dniach szczepionki przeciwko COVID-19 firmy Pfizer i BioNTech trafią do krajów członkowskich Unii Europejskiej. Do Polski masz przyjechać w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Następnego dnia, 27 grudnia, zostaną przekazane do wybranych 72 szpitali węzłowych. Szczepione są przede wszystkim osoby z „Grupy Zero”, czyli m.in. personel medyczny i pracownicy placówek medycznych.

ZOBACZ TEŻ: Polski opis szczepionki COVID-19 >>>

Osoby, które jako pierwsze wykonają przygotowania w kraju zostały już wybrane. Podawany jest w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Pielęgniarka w tej placówce otrzymuje szczepionkę jako pierwsza, a lekarz jest drugą zaszczepioną osobą. Informacji udzieliła Iwona Sołtys, rzeczniczka prasowa Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19. NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ TUTAJ

Główne źródło zdjęć: Shutterstock

READ  Pedofilia w Kościele. Ofiara kapłana pisze do Papieża o Arcybiskupie. Gądecki
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *