Connect with us

Świat

Ponad 32,7 tys.nowych zakażeń koronawirusem i 570 zgonów z powodu COVID-19

Published

on

Liczba nowych infekcji jest o około 6500 niższa niż w dwóch poprzednich dniach, które były najwyższe od początku epidemii. Jednak część tego spadku wynika z braku danych z Walii i Irlandii Północnej. Pomimo tych niekompletnych danych, bieżące saldo jest o 4218 wyższe niż w poprzednim tygodniu.

Od początku epidemii w całym kraju stwierdzono 2 221 312 zakażeń SARS-CoV-2, co stanowi szósty najwyższy bilans na świecie – więcej tylko w USA, Indiach, Brazylii, Rosji i Francji.

Liczba zarejestrowanych zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin jest o cztery niższa niż w czwartek, ale o 81 wyższa niż w piątek w zeszłym tygodniu. Jednak obecne statystyki dotyczące zgonów są również niekompletne i obejmują tylko Anglię.

Do tej pory 70195 osób zmarło na COVID-19, w tym 61276 w Anglii, 4416 w Szkocji, 3263 w Walii i 1240 w Irlandii Północnej. Wielka Brytania zajmuje szóste miejsce na świecie pod względem liczby zgonów, za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Indiami, Meksykiem i Włochami.

Bilans nowych zgonów obejmuje wszystkie te, które zostały zarejestrowane między 17 w środę a 17 w czwartek i które wystąpiły w ciągu 28 dni od potwierdzenia testu na obecność SARS-CoV-2, a bilans zakażeń dotyczy 24 godzin między 9 rano. Czwartek i 9 w piątek.

READ  Masowe porwania ze szkół w Nigerii pokazują, że „państwo nie ma kontroli” – twierdzi ekspert
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *