Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Swisher kobieta utknęła w Polsce

Published

on

POLSKA, Iowa (KCRG) – Szwajcarka zgłosiła się na ochotnika do Polski, aby przez 11 dni pomagać Ukraińcom w opuszczeniu ich rozdartego wojną kraju; Teraz nie wie, kiedy może wrócić do domu.

Liz Colony rozprowadzała żywność z World Central Kitchen. Dowiedziała się o organizacji non-profit po udzieleniu pomocy podczas derecho w sierpniu 2020 r. Wiedziała, że ​​po obejrzeniu zdjęć ludzi musi coś zrobić.

„Ci ludzie tracą domy” – powiedziała. „Ważne jest, aby zrobić coś, aby je zapamiętać”.

Pracowała na 12-godzinnych zmianach przez 11 dni. Chciała wrócić do domu we wtorek, ale potem uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19.

„Musisz mieć negatywny test, aby wrócić, a mój test był pozytywny” – powiedziała.

Teraz, gdy Rosja odcięła gaz do Polski, martwiła się, jak długo może utknąć. Twoja podróż trwa już dwa tygodnie.

„To bardzo denerwujące, że Rosja próbuje odciąć polski gaz” – powiedział Colony. Warszawa to największy port lotniczy w Polsce.

To, co zaczęło się od pomocy ludziom na Ukrainie w bezpiecznym dostaniu się, przekształciło się w pytanie, ile czasu minie, zanim będzie mogła wrócić do własnego domu. Mimo to jest wdzięczna za pomoc, której mogła udzielić.

„Od początku wojny chciałem coś zrobić” – powiedział Colony. Nawet jeśli to była drobnostka, chciałem pomagać, gdzie tylko mogę.”

Prawa autorskie 2022 KCRG. Wszelkie prawa zastrzeżone.

READ  Polski port Gdynia bada zużycie wodoru
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.