Connect with us

Świat

W Kijowie jest 7:30. Oto, co musisz wiedzieć

Published

on

W Kijowie jest 7:30.  Oto, co musisz wiedzieć

Według przedstawicieli USA i NATO, siły rosyjskie poczyniły pewne postępy w ponownym ataku Moskwy na wschodnią Ukrainę, ponieważ jej wojsko próbuje rozwiązać niezliczone problemy, które nękały pierwsze tygodnie inwazji.

USA widziały „pewne dowody” na poprawę zdolności Rosji do łączenia operacji powietrznych i naziemnych oraz jej zdolności do zaopatrywania sił lądowych, mówią urzędnicy.

Postęp jest „powolny i nierówny”, powiedział wysoki rangą urzędnik ds. obrony USA, który pozwala siłom rosyjskim posuwać się codziennie tylko „kilka kilometrów”.

Ale Stany Zjednoczone doceniają, że Rosja próbuje uczyć się na błędach, które popełniła na początku, kiedy w kolumnach czołgów i zbroi skończyła się żywność i paliwo, pozostawiając je łatwym łupem dla ukraińskiej taktyki „uderz i uciekaj”.

Rosja rozmieściła elementy dowodzenia i kontroli w pobliżu swojej granicy ze wschodnią Ukrainą, według wysokiego rangą urzędnika NATO, na znak, że próbuje naprawić awarie komunikacyjne i koordynacyjne zaobserwowane podczas ataku na Kijów.

Zanim inwazja rozpoczęła się 24 lutego, Rosja zgromadziła wokół Ukrainy, a zwłaszcza w pobliżu Kijowa, od 125 do 130 grup batalionów taktycznych, znanych jako BTG, ale gdy rozpoczęły się walki, rosyjscy dowódcy wojskowi wykazali niewielką zdolność do walki z nimi jako jednostką do wynajęcia.

Według starszego urzędnika obrony, obecnie w kraju są 92 BTGS, a kolejnych 20 znajduje się za granicą w Rosji.

„Ataki są nieco bardziej skoordynowane, ale z małymi formacjami. Jednostki wielkości firmy ze wsparciem helikopterów” – powiedział europejski urzędnik ds. obrony. „Najniższy poziom wzajemnego wsparcia. W NATO byłby to podstawowy element”.

Jednak zachodni urzędnicy zaznajomieni z najnowszymi agencjami wywiadowczymi twierdzą, że nawet jeśli Rosja wyciągnęła ważne wnioski z błędów systemowych w pierwszej fazie konfliktu, nie jest jasne, czy Moskwa będzie w stanie wprowadzić niezbędne zmiany, aby zdominować region Donbasu.

READ  Kreml domagający się gwarancji bezpieczeństwa od Ukrainy pokazuje, że rosyjska agresja zawiodła

Wojsko poniosło duże straty zarówno w sile roboczej, jak i sprzęcie, a urzędnicy uważają, że inny sprzęt przeniesiony z różnych części Ukrainy prawdopodobnie nie został jeszcze w pełni naprawiony. Wiele walczących jednostek składało ze sobą żołnierzy, którzy nigdy razem nie walczyli ani nie trenowali.

„Nie wiem, ile lekcji mogą faktycznie zoperacjonalizować. To nie jest łatwa sprawa” – powiedział wysoki rangą urzędnik NATO. „Nie tylko poruszasz czołgami i personelem i mówisz: 'Teraz wracaj do walki!”

Ty możesz przeczytać więcej tutaj.

Alex Marquardt i Natasha Bertrand przyczynili się do relacji z tego postu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *