Connect with us

Nauka

„Świat w ogniu”, sezon 2, odcinek 6: Stawiając czoła swojej przyszłości

Published

on

„Świat w ogniu”, sezon 2, odcinek 6: Stawiając czoła swojej przyszłości

Koniec drugiego sezonu Świat w ogniu przedstawia nasz zespół bohaterów podejmujących decyzje, które zmienią bieg ich życia i rolę, jaką odegrają w trwającym wysiłku wojennym. Choć widzowie wiedzą, jak skończy się wojna, nasi bohaterowie stoją przed niepewną przyszłością, co widać w ostatnich minutach odcinka. Porozmawiajmy, jakich wyborów dokonały wszystkie postacie.

(Spróbuj) Podtrzymać ogień w domu
Odcinek zaczyna się, gdy dowódca Harry’ego każe mu wziąć urlop, porozmawiać z psychologiem lub spotkać się z niehonorowym zwolnieniem z wojska. Jego przełożeni słyszeli skargi na jego zachowanie wobec niemieckiego żołnierza, a także smutek z powodu śmierci Stansa w ostatnim odcinku. Harry wybiera tymczasowy urlop, aby móc odwiedzić wdowę po Stanie. Zapewnienie żony Stana, że ​​zginął chroniąc innych, było łatwą częścią jego powrotu; wizyta u Robiny jest znacznie trudniejsza.

Lois również zdecydowała się wyprowadzić z Connie ze swojego starego mieszkania, aby mieć więcej miejsca z Verą. Gdy tylko Harry przybywa do domu Robiny, natychmiast staje twarzą w twarz z tym, co za sobą pozostawił. Odwiedza Verę i Robinę i sprawdza, czy mają się dobrze. Niestety Robina chce pokrzyżować plany Lois, przetrzymując Verę pod jej opieką. Robina upiera się, że jest jedyną odpowiedzialną osobą dorosłą, która może zaopiekować się Verą. Harry zdecydowanie się z tym nie zgadza i mówi, że Vera powinna zostać z Lois. Robina kwestionuje ocenę Harry’ego w jej życiu miłosnym, ale Harry odpowiada, że ​​arogancka postawa Robiny nie leży w najlepszym interesie Very.

Kasia zdecydowała się przyjąć propozycję Sir Jamesa dotyczącą misji w MI-5 w Polsce. Plan Harry’ego, by zapewnić Kasi bezpieczeństwo, został całkowicie zniszczony i denerwuje się o nią. Harry jest przestraszony, bo wie, że tym razem może ją stracić na zawsze. Sir James mówi Harry’emu, że to od niego zależy, czy da Kasi powód, by została. Jan jest zmartwiony, że i on nie będzie już mógł walczyć, ale Kasia mówi mu, że musi zostać i uczyć się, aby móc uczestniczyć w odbudowie powojennej Polski. Choć od ślubu Harry’ego i Kasi minęły już 2 lata, Kasia jest przekonana, że ​​powinna oddać Harry’emu obrączkę. Czuje, że odejście będzie łatwiejsze, jeśli zerwą więzi emocjonalne, ale Harry nie może się na to zdobyć. Mówi jej, że nadal ją kocha i jest przekonany, że przedwojenne szczęście jest jeszcze możliwe. Harry mówi jej, żeby zatrzymała pierścionek ze względów bezpieczeństwa, ale wszyscy wiemy, że jest to kwestia bezpieczeństwa emocjonalnego i fizycznego.

READ  Dwóch wysokich rangą polskich dowódców wojskowych podaje się do dymisji

A skoro mowa o szczęściu, Sir James oświadcza się Robinie, ale ona go odrzuca, bo nie wierzy, że da się ją zaspokoić na dłuższą metę. Dogadanie się jej nie wystarczy. Sir James uważa, że ​​prawdziwym powodem, dla którego Robina nie chce próbować ponownie, jest samobójstwo ojca Harry’ego i odpowiedzialność za dalszą opiekę nad Janem. Później Harry pyta Robinę o śmierć ojca, a ona odpowiada, że ​​szczęście to tak naprawdę „zdewaluowaną walutą”, co jest naprawdę przygnębiającą odpowiedzią. Robina mówi, że jej ojciec był tchórzem i jeśli Harry ma depresję, musi żyć dalej. Ta rada jest dość kompetentna i nieczuła jak na dzisiejsze standardy, ale opinia publiczna patrzy z perspektywy czasu 20/20. Harry decyduje, że najlepszym sposobem na uporanie się z tym wszystkim będzie odejście i wypuszczenie Kasi. Kasia i Harry żegnają się, ale przed wyjazdem do Polski udaje im się ożywić część dawnego romansu. Harry po raz ostatni odwiedza Lois i Verę przed powrotem do Afryki Północnej. Nie rozwiązało to całkowicie tego dziwnego trójkąta miłosnego, ale przynajmniej pozostawiło Lois i Kasię w lepszym stanie emocjonalnym w porównaniu do wcześniejszej części sezonu.

Ucieczka
Henriette i David przybywają na francuskie wybrzeże. David boi się żeglować, ale jest już za późno, aby zmienić zdanie. Obejmują się po raz ostatni, a potem David podąża za sygnałem latarki do małych łódek. Później widzimy, że David pomyślnie dotarł do Anglii. Widzimy, jak ponownie łączy się z Gregorzem i jego oddziałem. Przestrzega także szabatu i prawdopodobnie modli się o dalsze bezpieczeństwo Henrietty. To doświadczenie wyraźnie zmieniło jego spojrzenie na życie.

Zanim Henriette będzie gotowa opuścić wybrzeże, naziści już na nią czekają. Dokumenty Henrietty są kwestionowane i mówi się, że ma żydowskich rodziców. Zaprzecza, jakoby jej dokumenty zostały sfałszowane, ale założyli jej na głowę torbę. Następnie widzimy Henriettę z powrotem w więzieniu w Roumainville z Albertem. Albert mówi jej, że naziści wyślą ją do obozu koncentracyjnego Ravensbrück. Albert nie ma czasu tego wyjaśniać, ale Ravensbrück tak obóz koncentracyjny przeznaczony wyłącznie dla kobiet, położony około 88 kilometrów na północ od Berlina. Wiele z przetrzymywanych tam kobiet było politycznie przeciwnych nazistom. Były też Żydówki, osoby queer, Świadkowie Jehowy i kobiety niepełnosprawne. Ona mu nie wierzy, ale on mówi, że nazistów nie obchodzi, czy jest Francuzką, bo w pierwszej kolejności uważają ją za Żydówkę. Następnie Albert daje Henrietcie nóż i trochę pieniędzy, aby przekupić strażników. Ostatnią rzeczą, jaką widzimy w więzieniu, jest ustawianie Henrietty przez nazistów w kolejce do Ravensbrück. Albert życzy jej powodzenia, choć wie, że szala może przechylić się na korzyść Henrietty.

READ  Dlaczego radykalna prawica sprzeciwia się integracji europejskiej

Marga również postanawia uciec z Lebensborn w środku nocy. Wraca do domu rodziców i mówi, że tęskni za domem. Ponadto mówi rodzicom, że nie może poślubić gwałciciela. Matka chce, żeby potajemnie dokonała aborcji, ale ojciec twierdzi, że jest bardzo prawdopodobne, że naziści przyjdą szukać dziecka i wtedy wszyscy będą cierpieć. Później brat Margi przyjeżdża do domu z wizytą. Przechwala się, że zbombardował Brytyjczyków, nazywa Sowietów „zwierzętami” i mówi, że jego drugi pilot też chce poznać Margę. W końcu wzmacnia propagandę, której się nauczyli, i mówi rodzinie, że Marga jest dumą narodu. Następnie Marga leży w łóżku, czując się przytłoczona tym, co powiedział jej brat i traumą, której nie potrafi wyrazić.

Zmiana serca
Rajib i jego sierżant przebywają w szpitalu, dochodząc do siebie po niemieckim ataku na jednostkę Sapra. Rajib odkrywa, że ​​tylko oni przeżyli i odkrywa, co stało się po konfrontacji z Niemcem z bronią. Rajib żałuje, że nie zareagował, gdy otoczyli ich Niemcy, ale ta rozmowa wyraźnie ma konotacje na temat jego poglądów na temat Imperium Brytyjskiego. Rajib zdaje sobie sprawę, że musi skupić się na przetrwaniu, aby walczyć o wyzwolenie Indii od Brytyjczyków. Kolonializm i rasizm są zakorzenione w brytyjskiej armii i nie ma sposobu, aby zmienić status quo od wewnątrz.

Sezon kończy się montażem wszystkich postaci, które postępują zgodnie z decyzjami podjętymi w odcinku. Najbardziej dramatyczny jest przypadek Kasi, kiedy w środku nocy wyskakuje z samolotu z polskiego nieba.

Co wydarzy się w Świat w ogniu Sesja 3? PBS i BBC nie potwierdziły, czy powstanie trzeci sezon serialu Świat w ogniui jest zbyt wcześnie, aby określić, które historie zostaną przeniesione na przyszły sezon. Możesz jednak pomóc w odnowie relacji, informując znajomych pocztą pantoflową lub w mediach społecznościowych, że powinni zacząć oglądać serial.

READ  Jak powstaje lakier do paznokci

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *