Connect with us

Nauka

Liderzy wzywają El Pasoans do unikania spotkań rodzinnych i imprez domowych w miarę zbliżania się Święta Pracy

Published

on

EL PASO, Teksas – władze miasta, hrabstwa i zdrowia w El Paso odbyła się odprawa w czwartek po południu, aby przedstawić aktualne informacje na temat sytuacji społeczności Covid-19.

Przekazali ostrzeżenie o unikaniu spotkań rodzinnych i przyjęć domowych w weekend świąteczny z okazji Święta Pracy, a także przypomnienie o przestrzeganiu stanowych i lokalnych zaleceń zdrowotnych.

„Za każdym razem, gdy mieliśmy święta, Dzień Matki, Dzień Pamięci, 4 lipca, odnotowywaliśmy nagłe wzrosty pozytywów z powodu braku dyscypliny podczas rodzinnych spotkań” – powiedziała burmistrz Dee Margo.

Margo wyjaśniła, że ​​El Paso, w 80% latynoskim hrabstwie, ma bardzo wrażliwą populację mniejszościową, szczególnie w okresie grypowym.

Sędzia hrabstwa Ricardo Samaniego również szybko zastanowił się nad przeszłymi wzrostami koronawirusa związanymi z trzydniowymi weekendami.

„Nasza społeczność tutaj, w El Paso, nie potrzebujemy kolejnego wzrostu, a potencjał do tego wzrostu zawsze ma miejsce podczas któregoś z tych wakacji” – powiedział Samaniego.

Optymizm po tym, jak nie zgłoszono żadnych zgonów z powodu koronawirusa, w środę złagodzono raportem El Paso osiem dodatkowych zgonów Covid-19 w czwartek.

Zgłoszono również 72 nowe przypadki wirusów i nadal 107 dodatkowych zgonów „w trakcie dochodzenia”. Jednak liczba hospitalizacji i pacjentów na OIOM spadła.

Miejski Urząd Zdrowia Hrabstwa Hector Ocaranza powiedział, że jeśli El Pasoans będzie przestrzegał protokołów takich jak dystans społeczny, noszenie masek i poddawanie się testom, radzenie sobie z nadchodzącym sezonem grypowym może być łatwiejsze.

„Jeśli przyjedziemy jako społeczność i zbierzemy się razem i będziemy chronić się nawzajem, będziemy mogli przejść przez ten sezon zimowy w bezpieczniejszy sposób” – powiedział Ocaranza.

Czwartkowa odprawa przyszła dzień później Ocaranza powiedział ABC-7 że chociaż urzędnicy „wiedzą, że będzie ryzyko”, on nadal jest „podekscytowany” powrotem dzieci El Paso do klas szkolnych.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *