Connect with us

technologia

Streamer przeskakuje na YouTube po tym, jak Twitch błędnie wpisuje swoje imię

Published

on

Zrzut ekranu z pierwszego streamu gry na YouTube Sykkuno, na którym Sykkuno opowiadał o opuszczeniu Twitcha przed rozpoczęciem gry w gry wideo.

Sykkuno, jeden z najlepszych streamerów Twitcha, znany ze swojego zdrowego zachowania i grania w gry takie jak Pomiędzy nami oraz GTA Online, opuścił w tym miesiącu należącą do Amazon platformę dla czerwonych wierzb YouTube Gaming. Ten ruch zaszokował przestrzeń transmisji na żywo, ponieważ Sykkuno było czymś w rodzaju znanego nazwiska na Twitchu i chwalił się cztery miliony obserwujących i 103 miliony wyświetleń odkąd stał się bardziej konsekwentnym streamerem w kwietniu 2019 roku. Jednak ruch ten miał dla niego sens, ponieważ, jak ujawnił podczas swojej pierwszej transmisji na żywo w YouTube Gaming, platforma należąca do Google dała mu nieco lepszą ofertę, a Twitch dał mu dość niefortunny błąd w pisowni w oficjalnym e-mailu.

Być może nie słyszałeś o nim, ale Sykkuno jest na YouTube od lat. Właściwie, stary raport od niego można prześledzić wstecz do kwietnia 2006, gdzie przesłał League of Legends oraz Minecraft treść przed przejściem na jego obecny kanał, który ma teraz 2,75 miliona subskrybentów, we wrześniu 2011 roku. Chociaż Sykkuno większość swojej wczesnej kariery spędził na YouTube, zasłynął jako streamer dopiero w kwietniu 2019 roku, kiedy zaczął regularnie nadawać na kanale Twitcha, który stworzył lata temu. W sierpniu 2020 dołączył do kolektywu streamerów o nazwie Telewizja offlinektóry obejmuje również inne osobowości online, takie jak DisguisedToast i LilyPichu, i chociaż on opuścił grupę kilka miesięcy później W listopadzie nadal wykazywał szybki wzrost. Teraz, mając cztery miliony obserwujących na Twitchu, Sykkuno opuścił platformę należącą do Amazona, ponieważ wierzy, że będzie „o wiele szczęśliwszy” na YouTube.

Według podziel się wiadomością o jego przeprowadzce na YouTube w mediach społecznościowych, Sykkuno wszedł na żywo 3 maja omówić przyczyny zmiany. To było wieloaspektowe oświadczenie, które było motywowane negocjacjami jego kontraktu Twitch. Powiedział, że poszedł do firmy, aby poprosić o lepszą ofertę, ponieważ pierwotna oferta Twitcha była „po prostu zła”, chociaż nie przedstawił żadnych szczegółów. Twitch wrócił z czymś, co Sykkuno nazwał „bardzo, bardzo dobrą ofertą”, która prawie przekonała go do pozostania, ponieważ była „prawie martwa” z YouTube. Powiedział nawet, że gdyby oferta Twitcha była „trochę gorsza”, zostałby na platformie.

A jednak tego nie zrobił. Ostatecznie YouTube złożył lepszą ofertę, ale nie był to jedyny decydujący czynnik. Tym, co umocniło ten ruch, oprócz zwiększenia pieniędzy oferowanych przez YouTube, był osobliwy e-mail, który Sykkuno otrzymał od Twitcha.

Po udostępnieniu kilku statystyk dotyczących jego wydajności na Twitchu – był 28. najlepiej zarabiającym streamerem i 45. najczęściej obserwowanym streamerem wszechczasów – następnie wyrzucił e-mail, który wysłała mu firma, i przedstawił pozornego spikera Twitcha, który przeliterował jego imię jako „Sukkuno”. Można niemal poczuć zakłopotanie emanujące z Sykkuno, gdy omawiał e-mail. Był tak zszokowany, że wysyłał wiadomości do ludzi, pytając, czy to oszustwo phishingowe, ponieważ nie mógł uwierzyć, że Twitch zrobi coś takiego z jego nazwiskiem.

„Może mam zbyt duże ego albo coś, ale byłem w szoku” – powiedział Sykkuno podczas transmisji na żywo. „Naprawdę myślałem, że zostałem oszukany. Bałem się kliknąć ten e-mail, ponieważ zapytałem: „Czy dostanę wirusa?”

Było trochę wesołości, kiedy Sykkuno żartował trochę na temat niefortunnego błędu ortograficznego, ale zamknął segment, wyrażając, jak niedoceniany jest dla niego Twitch. Warto zauważyć, że ruch Sykkuno ma miejsce podczas Miesiąca Dziedzictwa Wysp Azji i Pacyfiku, kiedy to ma się odbyć Twitch „Świętuj i rozpoznaj” ogromny wpływ, jaki wywarły streamery AAPI, nie tylko na Twitcha, ale na kulturę gier jako całość. Sykkuno jest Amerykaninem chińskiego i wietnamskiego pochodzenia, a błędna pisownia jego nazwiska, nawet jeśli nie jest to jego prawdziwe imię, wydaje się dość nieostrożna. Nic dziwnego, że nie czuł się doceniony, zwłaszcza że Na całym świecie narastają nastroje antyazjatyckie ale szczególnie w USA ze względu na trwającą pandemię.

kotaku skontaktował się z Sykkuno i Twitch w celu uzyskania komentarza.

READ  Tak, Amazon Luna omija zasady gier w chmurze Apple - kiedy Nvidia i Google będą?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.