Connect with us

Świat

Putin przeprosił za uwagi Ławrowa o Żydach, mówi Israel

Published

on

Putin przeprosił za uwagi Ławrowa o Żydach, mówi Israel

Kiedy Rosja dokonała inwazji, wokalista jednego z największych pop-rockowych zespołów na Ukrainie zamienił mikrofon na garnitur i udał się na linię frontu jako sanitariusz na polu bitwy.

Piosenkarz Taras Topolia przejął teraz dodatkową rolę, łącząc siły z gwiazdą muzyki pop Edem Sheeranem, aby zebrać fundusze pomocowe dla Ukrainy.

Pan Sheeran i zespół pana Topolii Antytila ​​w tym tygodniu wypuścił wideo remake hitu pana Sheerana z 2021 roku „2Step”, w którym pan Topolia rapuje o swoich osobistych przeżyciach podczas wojny.

„Syreny przerwały nam sen” Pan Topolia śpiewa po ukraińsku. „Zapakowany w dwie walizki, wszystko co minęło, to chodźmy! Udać się!”

„Ja i moi przyjaciele zostaliśmy żołnierzami i wstąpiliśmy do Wojsk Obrony Terytorialnej pierwszego dnia wojny” – powiedział 34-letni Topolia na czacie wideo pod Charkowem, gdzie obecnie znajduje się jego 130. batalion. „Ukraina odniesie zwycięstwo”.

Teledysk nakręcono w miastach, w których szalała bitwa – Irpinie, Charkowie oraz w kijowskim teatrze imienia słynnej ukraińskiej pisarki Łesi Ukrainki.

Część pana Topolii została przechwycona na drodze między pozycjami bojowymi jego batalionu w północno-wschodniej Ukrainie, powiedział, częściowo za pomocą GoPro.

„Pozycje są zawsze pod ostrzałem” – powiedział. „Zatrzymanie się tam na dłużej niż 10 minut jest bardzo niebezpieczne z powodu rosyjskich dronów i snajperów w pracy”.

Jeśli chodzi o nagranie dźwięku, Topolia powiedział, że jego kijowskie studio było niedostępne, gdy 24 lutego Rosja zaczęła atakować stolicę, ale zespół znalazł studio w pobliskim Hostomelu. Powiedział, że ekipa znalazła się pod rosyjskim ostrzałem podczas kręcenia części wideo w Charkowie.

Pan Sheeran, którego nie można było komentować, nakręcił oryginalne wideo „2Step” w Kijowie przed wybuchem wojny. W tej wersji wideo pan Sheeran zamieścił notatkę, która brzmiała: „Popieram Ukrainę”.

READ  Sprzęt wojskowy USA pozostawiony w Afganistanie musi zostać w pełni rozliczony, mówią senatorowie GOP”.

Współpraca z panem Sheeranem rozpoczęła się po tym, jak Antytila ​​zaoferował występ na ukraińskim koncercie benefisowym w Birmingham w Wielkiej Brytanii na początku tego roku, gdzie pan Sheeran również wystąpił. Organizatorzy koncertu odrzucili ofertę Antytili ze względu na powiązania jej członka z ukraińskim wojskiem, powiedział Topolia.

Ale później przedstawiciele pana Sheerana skontaktowali się z nim, aby zaproponować współpracę.

Według przedstawiciela pana Topolii, odkąd pojawił się w poniedziałek, wideo zgromadziło ponad 10 milionów strumieni. Zgodnie z oświadczeniem pana Sheerana, fundusze zebrane z tantiem z YouTube’a zostaną przesłane do Music Saves UA, organizacji handlującej muzyką na Ukrainie, która przeorientowała swoje wysiłki na pomoc uchodźcom podczas wojny. Nie można od razu uzyskać komentarza do zapisanych plików muzycznych.

Topolia powiedział, że został lekarzem w obecnym konflikcie po pracy w tej roli podczas rosyjskiej inwazji na Donbas na Ukrainie w 2014 roku. Powiedział, że pomógł wielu rannym żołnierzom w obecnym konflikcie, przygotowując ich na możliwy atak chemiczny poprzez użycie masek przeciwgazowych i medycznych odtrutek, takich jak atropina.

Na Ukrainie Antytila ​​przyciąga wielotysięczne tłumy na stadionach. Na trasach koncertowych w innych krajach Europy iw USA pęd jest znacznie skromniejszy. Na przykład zespół zagrał w Nowym Jorku w 2018 roku w krojowni na 450 osób.

Czy panowie Sheeran i Topolia znali się przed konfliktem? „Oczywiście wiedziałem o nim; Jego piosenki są bardzo znane na Ukrainie. Ale nie sądzę, żeby wiedział, kim jestem”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *