Connect with us

Świat

Koronawirus: zaszczepieni podróżnicy z Wielkiej Brytanii muszą się odizolować

Published

on

Koronawirus: zaszczepieni podróżnicy z Wielkiej Brytanii muszą się odizolować

Również w piątek Wielka Brytania, a także Cypr, Turcja, Gruzja, Uganda, Birma, Fidżi, Panama, Kambodża, Kenia i Liberia zostaną objęte ścisłym ostrzeżeniem podróżnym, co będzie miało wpływ na Zjednoczone Emiraty Arabskie, Seszele, Ekwador, Etiopia, Boliwia, Gwatemala, Honduras, Zimbabwe, Zambia, Namibia, Paragwaj, Chile, Kolumbia, Kostaryka, Tunezja.

Lista krajów turystycznych obejmuje obecnie Argentynę, Brazylię, Indie, Meksyk, Rosję i RPA. Izraelczykom nie wolno odwiedzać tych krajów, chyba że uzyskają pozwolenie od specjalnej komisji rządowej. Ponadto wszystkie osoby wjeżdżające do Izraela z tych krajów muszą zostać poddane kwarantannie, nawet jeśli zostały zaszczepione lub wyzdrowiały. Nowe kraje zostaną oficjalnie dodane do listy dopiero w przyszłym tygodniu po zatwierdzeniu ich przez cały rząd.

Nawet podróżni z krajów, w których obowiązują ścisłe ostrzeżenia dotyczące podróży, muszą zostać poddani kwarantannie niezależnie od statusu ich szczepień.

Chociaż wzrost liczby przypadków dziennych utrzymuje się, wzrost poważnej zachorowalności pozostaje ograniczony.

Spośród zarażonych 52 było w ciężkim stanie, o dwie mniej niż dzień wcześniej. Tydzień wcześniej było ich 41. W kwietniu, przy około 5900 aktywnych przypadkach, podobna liczba jak obecnie ponad 340 pacjentów było w ciężkim stanie.

Prawdopodobnym wyjaśnieniem jest to, że wśród obecnych nosicieli wirusa jest około 2000 dzieci w wieku szkolnym, z których połowa jest w pełni zaszczepiona. Jest bardzo mało prawdopodobne, aby w którejkolwiek grupie rozwinęły się ciężkie postacie choroby, nawet jeśli zdarza się to sporadycznie – obecnie około 60% pacjentów miało ciężkie schorzenia zaszczepiony.

Spotkanie ministrów zakończyło się późnym piątkiem decyzją o wprowadzeniu szybkich testów już w przyszłym tygodniu i przygotowaniu do środy realizacji programu „Szczęśliwa Odznaka”.

Ministrowie postanowili również ponownie ocenić sytuację na lotnisku Ben-Gurion, rozpocząć planowanie na rok szkolny 2021-2022 i zapewnić, aby wszyscy pracownicy zatrudnieni przez szpitale do udzielania wsparcia podczas kryzysu koronawirusowego zostali uzupełnieni przez przyjęcie budżetu państwa, aby był zajęty.

„Spotykamy się, aby z wyprzedzeniem zaplanować zalecane działania na przyszły tydzień” – powiedział Bennett podczas spotkania. „Naszym celem jest dostosowanie codziennego życia do koronawirusa”.

Zdaniem premiera, choć niektóre regulacje dotyczące koronawirusa „nie są dla nikogo wygodne”, to działają. Powiedział też, że „chcemy zalać kraj wiarygodnymi autotestami” i ostatecznie stworzyć „oficjalny projekt autotestu”.

Bennett spotkał się z właścicielami lokali w czwartek w okresie poprzedzającym nadchodzący sezon ślubny, co, jak obawiali się urzędnicy, może doprowadzić do jeszcze większego wzrostu liczby przypadków. Później ogłosił, że „Szczęśliwa Odznaka”, projekt do organizowania masowych zgromadzeń w celu spowolnienia liczby infekcji.

Od środy dostęp do wesel i podobnych wydarzeń z ponad 100 gośćmi będzie ograniczony do osób, które zostały zaszczepione, wyzdrowiały lub niedawno przeszły negatywny wynik testu na koronawirusa, powiedział Bennett, sekretarz gospodarki Orna Barbivay i minister zdrowia Nitzan Horowitz. wspólne oświadczenie.

Nowy system będzie miał zastosowanie tylko do spotkań w pomieszczeniach, gdzie serwowane są jedzenie i napoje, a ludzie siedzą i stoją. Nie będzie maksymalnej liczby uczestników, a ludzie będą musieli nosić maski.

„Rząd będzie nadal monitorował wszystkie wydarzenia, spotykał się regularnie w celu omówienia ich i planował z wyprzedzeniem kolejne kroki, aby opinia publiczna zrozumiała, dokąd zmierzają i co robią” – powiedział Bennett – „bez paniki i, co najważniejsze, poprzez „Planowanie z wyprzedzeniem – patrzenie w przyszłość”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *