Connect with us

Świat

Według doniesień izraelskie samoloty uderzyły w centralną Syrię, zabijając jednego i raniąc trzech innych

Published

on

Według syryjskich mediów, jeden syryjski żołnierz zginął, a trzech innych zostało rannych podczas izraelskiego nalotu na obszar na południe od miasta Palmyra w środkowej Syrii w środę wieczorem.

Państwowy nadawca SANA poinformował około 23:30, że syryjska obrona powietrzna w centralnej prowincji Homs otworzyła ogień do pocisków.

Według SANA izraelskie samoloty bojowe wystrzeliły pociski z kierunku al-Tanf, amerykańskiej placówki na granicy Syrii, Jordanii i Iraku.

Według raportu uszkodzona została „wieża komunikacyjna i niektóre obszary wokół niej” w pobliżu miasta Palmyra.

Według SANA w ataku zginął syryjski żołnierz, a trzech innych zostało rannych.

Byłby to drugi domniemany izraelski bić w Syrii w ostatnich dniach po tym, jak sześciu syryjskich żołnierzy zostało rannych w nalocie na bazę lotniczą T-4 pod Palmyrą w piątek wieczorem.

Wojsko Izraela nie komentuje doniesień o konkretnych atakach w Syrii innych niż te w odwecie za ataki z tego kraju.

Przez lata Izrael przeprowadził setki ataków na cele wojskowe związane z Iranem w Syrii, ale takie operacje rzadko są uznawane lub dyskutowane.

Izrael obawia się irańskiego okopu na swojej północnej granicy i wielokrotnie atakował związane z Iranem obiekty i konwoje z bronią przeznaczone dla Hezbollahu.

Ucz się hebrajskiego w zabawny i wyjątkowy sposób

Dostajesz izraelskie wiadomości… ale czy ty? WOLA to? Oto Twoja szansa, aby zrozumieć nie tylko duży obraz, który przedstawiamy na tych stronach, ale także krytyczne, soczyste szczegóły życia w Izraelu.

w Hebrajski mądry uliczny dla społeczności Times of Israel, co miesiąc uczymy się kilku idiomów hebrajskiego slangu na wspólny temat. Są to niewielkie kursy hebrajskiego z dźwiękiem, które naszym zdaniem naprawdę Ci się spodobają.

READ  Australijska plaga myszy: miliony myszy roją się w miastach NSW. Teraz jest plan, aby zakończyć plagę trucizną

Ucz się więcej

Ucz się więcej

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby już tego nie widzieć

Jesteś poważny Doceniamy to!

Dlatego codziennie przychodzimy do pracy – by zaoferować wymagającym czytelnikom takim jak Ty niezastąpione relacje o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych agencji prasowych, nie wprowadziliśmy paywalla. Ponieważ jednak dziennikarstwo, które prowadzimy, jest kosztowne, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, aby wesprzeć naszą pracę, dołączając Czasy społeczności Izraela.

Za jedyne 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo podczas korzystania z The Times of Israel BEZ REKLAM, a także dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby już tego nie widzieć

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *