Connect with us

technologia

Redge Technologies inwestuje w start-up zajmujący się bezpieczeństwem mediów

Published

on

Polski start-up Vestigit otrzymał 2 mln zł (437 tys. euro) dotacji od Redge Technologies i polskiego funduszu RKKVC na dalszy rozwój autorskich technologii poprawiających bezpieczeństwo filmów online.

Rozwiązanie Vestigit wykorzystuje mechanizmy steganograficzne, które umożliwiają stworzenie ukrytego kanału komunikacyjnego, przez który transmitowany jest unikalny identyfikator widza. Najważniejszą cechą rozwiązania jest bardzo wysoka odporność znaku wodnego na celowe lub przypadkowe uszkodzenie. Udało się to osiągnąć dzięki opracowaniu wieloetapowego procesu znakowania, w szczególności z wykorzystaniem obliczeń brzegowych i sztucznej inteligencji – Generative Adversarial Network (GAN), która jest innowacją na skalę światową. Ważną częścią produktu jest również narzędzie wspierające automatyczne wyszukiwanie chronionych treści w publicznym internecie i mediach społecznościowych.

Rafał Radawiec, założyciel i szef Vestigit, skomentował rozwój: „Chcemy zbudować dla siebie solidne fundamenty w połączonych trzech kluczowych obszarach, takich jak multimedia, cyberbezpieczeństwo i sztuczna inteligencja, i tutaj widzimy naszą przewagę. Znane są każdemu z osobna, a ich połączenie to zupełna innowacja. Chociaż produkt jest nadal w fazie testów, otrzymaliśmy wiele zapytań od wiodących światowych dostawców treści, którzy stwierdzili, że Vestigit może rozwiązać ich problem. Pandemia CoV-19 i rozwój internetowych filmów premium tylko wzmocniły przekonanie, że potrzebne są rozwiązania Vestigit. W przyszłości rozwiązania te powinny być standardową klauzulą ​​w umowach na transmisje sportowe czy premium VOD.”

Mateusz Bodio, dyrektor generalny RKKVC dodał: „Telewizje i nadawcy co roku ponoszą ogromne straty z powodu nielegalnej dystrybucji i dostępu do treści wideo. Szacuje się, że do 2024 r. przekroczą 12 miliardów dolarów rocznie. Obecna sytuacja Covid tylko zwiększyła te straty ze względu na szybko rosnące zapotrzebowanie na strumieniowe przesyłanie wideo i dystrybucję wideo premium w Internecie. Rozwiązania takie jak Vestigit mogą skutecznie pomóc w ograniczeniu tego zjawiska. Vestigit opracował zupełnie nowe podejście do ochrony treści wideo, nową technologię, która umożliwia np. śledzenie lokalizacji materiału objętego prawami autorskimi. Zwróciliśmy uwagę na nieszablonowe podejście firmy i warto również zauważyć, że PoC odbył się na Canal+, a rozmowy z globalnymi dostawcami CDN (Content Delivery Network) już trwają.”

READ  Komitet J-Power dla nowej elektrowni węglowej w zachodniej Japonii, Energy News, ET EnergyWorld

Przemysław Frasunek, Członek Zarządu Redge Technologies, powiedział: „Produkt Vestigit jest doskonałym uzupełnieniem platformy Redge Media, którą rozwijamy od wielu lat. Z kolei proces inwestycyjny pokazuje, że na polskim rynku start-upów pojawiają się niedoceniane perełki – firmy, które wypracowały wyspecjalizowaną, ale trudną do zrozumienia technologię. Chcemy w przyszłości skoncentrować się na wspieraniu takich instytucji. Jednym ze sposobów, w jaki rozważamy dalszą realizację tej strategii, jest IPO.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *