Connect with us

Świat

Kobieta z zakazem wstępu do zoo po niezdrowym związku z szympansem

Published

on

Zapomnij o wujku małpy, ta kobieta chce być jego żoną.

Kochającej małpy kobiecie zabroniono odwiedzania samca szympansa w zoo w Antwerpii w Belgii po tym, jak urzędnicy uznali ich związek za niezdrowy z powodu socjalizacji zwierzęcia z innymi szympansami.

„Kocham to zwierzę, a on kocha mnie” Adie Timmermans powiedział belgijski nadawca ATV od jej bratniej duszy małpy, według LadBiblii.

Kobieta z chorobą serca podobno odwiedzała co tydzień samca szympansa o imieniu Chita przez cztery lata, co opisała jako prawdziwy „związek”.

Podczas swoich wizyt dwoje kochanków podobno całuje się i macha do siebie przez szybę klauzury naczelnych – choć na szczęście nie angażowali się w międzygatunkowe whoopie.

Mimo to Timmermans wierzy, że ich pociąg jest wzajemny.

Niestety zoo od tego czasu umieściło kibosz na ich niekonwencjonalnym romansie, ponieważ Chitah był podobno odrzucany przez innych ludzi.

„Kiedy Chita jest stale otoczona przez gości, inne zwierzęta ignorują go i nie uważają go za część grupy” – powiedziała ATV kuratorka zoo Sarah Lafaut o pariasie naczelnych, który rzekomo spędza 15 godzin – poza godzinami odwiedzin ludzi – całkowicie sam. Śledź jego wygnanie.

Lafaut wyjaśnił: „Zwierzę, które zbytnio koncentruje się na ludziach, jest mniej szanowane przez inne gatunki. Chcemy, aby Chita była jak najbardziej szympansem.”

Na przykład Timmermans jest zdruzgotany jej ekskomuniką z zoo. – Nie mam nic więcej – zaprotestowała dziewczyna ze złamanym sercem. “Dlaczego chcesz to zabrać?”

Dodała, że ​​jej wygnanie jest szczególnie niesprawiedliwe, ponieważ inni goście zoo nadal mogą odwiedzać jej kochanka naczelnego.

Timmermans powiedział, że zakaz jest szczególnie niesprawiedliwy, ponieważ inni odwiedzający zoo nadal mogą zobaczyć swoją bratnią duszę małpy.
atv.be

Niestety zakaz może ostatecznie okazać się bezcelowy: urzędnicy zoo nie wierzą, że Chita może kiedykolwiek ponownie zintegrować się ze społeczeństwem szympansów, ponieważ był narażony na kontakt z ludźmi w młodym wieku

READ  Niemiecki pracownik stacji benzynowej zamordowany po odmowie obsługi mężczyzny, który odmówił noszenia maski COVID

Pierwotnie zwierzę domowe, młody szympans został przekazany do ośrodka dzikiej przyrody w wieku, w którym stał się nieporęczny i spędził 30 z ostatnich 38 lat w niewoli, donosi LadBible.

W rezultacie Chita jest bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi, co szkodzi jego relacji z własnym gatunkiem. Został poważnie ranny w walce z innymi samcami szympansów w 2008 roku.

Rzeczywiście, naukowcy to zrobili Zoo Lincoln Park w Chicago znalazło że szympansy wychowane przez ludzi mają trudności z integracją z innymi szympansami z deficytami społecznymi, które utrzymywały się przez dziesięciolecia po uwolnieniu z niewoli.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *