Connect with us

Gospodarka

Ryanair zawiesza wszystkie loty na wszystkich lotniskach w Irlandii Północnej | UTV

Published

on

Ryanair zawiesi wszystkie loty z lotnisk w Irlandii Północnej do 30 października.

Linia lotnicza obsługuje obecnie zarówno Belfast City, jak i Belfast International Airport i lata do miejsc w całej Europie, w tym do Hiszpanii, Portugalii i Polski.

W oświadczeniu firma powiedziała: „Z powodu odmowy przez rząd Wielkiej Brytanii zawieszenia lub zmniejszenia APD oraz braku zachęt do odzyskania od Covid z obu lotnisk w Belfaście, Ryanair zaprzestanie działalności z Belfast International, a tej zimy lotnisko Belfast City zostanie zawieszone od końca letniego rozkładu w październiku i te samoloty zostaną przebukowane na tańsze lotniska w Wielkiej Brytanii i Europie na zimowy rozkład, który rozpoczyna się w listopadzie.”

Rzeczniczka biznesowa SDLP, Sinead McLaughlin, powiedziała, że ​​jej myśli podążają za wszystkimi, których dotyczą wiadomości.

Powiedziała: „Dzisiejsze wiadomości będą niezwykle rozczarowujące dla pasażerów, od osób dojeżdżających do pracy po wczasowiczów, wiele osób umknie, ponieważ te trasy nie są już dostępne dla mieszkańców północy.

„Będzie to również cios dla obu lotnisk w Belfaście, ponieważ Ryanair został wycofany z miasta Derry na początku tego roku. Moje myśli kieruję się również do pracowników, na których te zmiany mogą mieć wpływ.

„Jesteśmy w niezwykle trudnym czasie dla branży lotniczej i turystycznej, która została zdziesiątkowana przez pandemię koronawirusa. Kiedy wyjdziemy z pandemii, mam nadzieję, że oba sektory wyzdrowieją.

„Regularnie prosiłem władze wykonawcze o zapewnienie odpowiedniego wsparcia branży lotniczej i turystycznej oraz ich pracownikom, ale spotkało się to z głuchotą. Nasze porty lotnicze walczyły przed wybuchem pandemii i potrzebujemy odpowiedniego długoterminowego planu wykonawczego, aby rozwiązać te problemy, aby zapewnić, że nasze lotniska pozostaną rentowne i zapewnić ludziom najlepszy możliwy wybór i doświadczenie.

„Pierwszym punktem ich programu powinno być znalezienie nowej linii lotniczej lub linii lotniczych, które wypełnią niszę pozostawioną przez wycofanie się Ryanaira”.

READ  Niepowodzenie pracowniczych planów kapitałowych. Polacy masowo opuszczają PPK [WYKRES DNIA]

Międzynarodowy Port Lotniczy w Belfaście powiedział, że spodziewają się takiego ruchu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.