Connect with us

Nauka

Strategia: Amazon ma swoje Laboratorium Innowacji Logistycznych – Cyfrowe, Trendy, Nauka i Badania

Published

on

Internetowy gigant Amazon uruchomił laboratorium innowacji do zastosowań logistycznych w Vercelli w północnych Włoszech. Jak ogłosił dostawca usług handlu elektronicznego w komunikacie prasowym z 20 maja, laboratorium koncentruje się głównie na technologiach, które zmniejszą presję materiałową na pracowników w centrach logistycznych.

Nowe technologie wspomagające obejmują:

  • Systemy klasyfikacji materiałów: W pełni zautomatyzowany system klasyfikacji poszczególnych przedmiotów rozluźnia mięśnie, ponieważ pracownicy nie muszą już szukać przedmiotów w pudełkach.
  • Półki paletowe: Duże, całkowicie odłączane ramię robota eliminuje potrzebę stosowania wózków widłowych do podnoszenia palet i automatycznego przenoszenia pojemników z miejsca na miejsce.
  • urządzenie: Maszyna, która podnosi pojemniki i automatycznie umieszcza je na przenośnikach taśmowych.
  • Samochody i pojazdy sterowane automatycznie: Obsługuj roboty – podobnie jak roboty transportowe – które automatycznie poruszają się i przenoszą rzeczy dla ludzi. Muszą ograniczyć niepotrzebne kroki, a pracownicy nie muszą pchać i ciągnąć wózków i kontenerów. Według Amazon roboty te mają czujniki i poruszają się po zaprogramowanych trasach, aby uniknąć kolizji z ludźmi lub maszynami.
  • RobotRobotyczne ramiona uwalniają pracowników od powtarzalnych zadań, takich jak podnoszenie, układanie w stosy i obracanie, dzięki czemu mogą skupić się na bardziej zróżnicowanych zadaniach, których roboty nie są w stanie wykonać.

Według Amazon pojazdy pomocnicze są już używane we Włoszech, a także zostaną wprowadzone na rynek w Polsce i Wielkiej Brytanii; Wyciągarki będą w przyszłości używane w Polsce i Wielkiej Brytanii; Systemy klasyfikacji towarów i robotów paletowych są stosowane we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Polsce i Wielkiej Brytanii; Roboty klasyfikacyjne są używane we Włoszech, Hiszpanii i Niemczech. Roboty sortujące zostaną wprowadzone w Polsce, Francji i Wielkiej Brytanii jeszcze w tym roku.

Szkolenie z nowych aplikacji

Ponieważ nowe technologie są również wprowadzane w innych krajach i lokalizacjach, Amazon twierdzi, że zapewni szkolenie wszystkim pracownikom, jeśli te innowacje będą musiały zostać wdrożone.

„Ściśle współpracujemy z naukowcami i specjalistami ds. BHP, przeprowadzając codziennie tysiące inspekcji bezpieczeństwa w naszych budynkach i wprowadzając setki zmian w oparciu o opinie pracowników. Po wprowadzeniu nowej technologii i przeszkoleniu zespołu ciągłe informacje zwrotne pomagają nam ulepszać i ulepszać. Przejmij wiodącą rolę w opracowywaniu odpowiedniej technologii dla swojej dziedziny ”- wyjaśnia Stefano La Rovere, szef działu zaawansowanych technologii w Amazon Europe, który kieruje naukowcami i inżynierami laboratoryjnymi.

READ  M7 kupuje polskie aktywa logistyczne za europejski fundusz wartości dodanej | Aktualności
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *