Connect with us

technologia

Odręczny przykład słynnego równania Einsteina kosztuje 1,2 miliona dolarów

Published

on

BOSTON – List od Alberta Einsteina zapisujący jego słynne równanie E = mc2 sprzedał się za ponad 1,2 miliona dolarów, około trzy razy więcej niż oczekiwano, poinformowała w piątek firma RR Auction z Bostonu.

Archiwiści z projektu Einstein Papers z Kalifornijskiego Instytutu Technologii i Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie twierdzą, że istnieją tylko trzy inne dobrze znane przykłady tego, jak Einstein napisał własnoręcznie zmieniające świat równanie.

Ten czwarty egzemplarz, jedyny w prywatnej kolekcji, został niedawno opublikowany, według RR Auction, która miała kosztować około 400 000 dolarów.

„To ważny list zarówno z holograficznego, jak i fizycznego punktu widzenia” – powiedział Bobby Livingston, wiceprezes wykonawczy RR Auction, nazywając to równanie najbardziej znanym na świecie.

Równanie – energia równa się masie pomnożonej przez prędkość światła do kwadratu – zmieniło fizykę, pokazując, że czas nie jest absolutny, a masa i energia są równoważne.

pokaz

Jednostronny odręczny list w języku niemieckim do polsko-amerykańskiego fizyka Ludwika Silbersteina pochodzi z 26 października 1946 r.

Silberstein był znanym krytykiem i pretendentem do niektórych teorii Einsteina.

„Na Twoje pytanie można odpowiedzieć wzorem E = mc2 bez żadnej erudycji” – napisał Einstein w liście na papierze firmowym Princeton University, zgodnie z tłumaczeniem RR Auction.

Copyright 2021 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, rozpowszechniany, przepisywany ani rozpowszechniany bez pozwolenia.

READ  Jak uzyskać wizę studencką do Polski w latach 2021-22?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *