Connect with us

Nauka

Pierwszy pewny znak, że masz COVID, powiedz lekarzom

Published

on

Prawdopodobnie już wiesz, że jednym z pierwszych – i najbardziej niezwykłych – objawów niezwykłej choroby znanej jako COVID-19 jest utrata węchu (anosmia). Nowe badanie wykazało, że może istnieć niezwykły – a przez to doskonale nowoczesny – sposób mierzenia jego rozprzestrzeniania się: poprzez recenzje Amazon dotyczące konkretnego produktu.

Po pierwsze, o utracie węchu będącej wskaźnikiem koronawirusa: Niedawna analiza badań wykazała, że ​​77% pacjentów z koronawirusem zgłosiło utratę węchu podczas pierwszego badania na obecność COVID-19 i że był to jeden z najwcześniejszych objawów choroba. Inne badanie wykazało utratę węchu był bardziej wiarygodnym wskaźnikiem COVID-19 niż lepiej znane objawy, takie jak gorączka i kaszel. Czytaj dalej i aby zapewnić sobie zdrowie i zdrowie innych, nie przegap tego Pewne oznaki, że już miałeś koronawirusa.

Dlaczego COVID powoduje utratę węchu

Naukowcy nie są pewni, dlaczego COVID-19 powoduje anosmię, ale niektóre teorie kształtują się. „Badamy te dane od niecałego roku. Jednak jak dotąd sugeruje to, że pierwotny atak koronawirusa występuje w nosie, w nabłonku nosa, który jest podobną do skóry warstwą komórek odpowiedzialnych za wydzielanie zapachów, “mówi Dr. Leo Nissola, MD. „Wygląda na to, że atak wirusa wspiera komórki i komórki macierzyste w nosie”.

Dodaje: „Komórki te utrzymują równowagę i sygnalizują mózg. U niektórych pacjentów zakażonych COVID równowaga ta zostaje zakłócona, co prowadzi do wyłączenia sygnalizacji neuronalnej, a tym samym zapachu. Komórki zapewniają również wsparcie w utrzymaniu rzęski na nosie, w których znajdują się receptory wykrywające zapachy. Jeśli wirus zakłóci te rzęski, tracisz zdolność węchu ”.

Lipcowe badanie CDC wykazało, że ten objaw trwa średnio osiem dni, ale niektórzy ludzie mogą go odczuwać przez tygodnie.

ZWIĄZANE Z: Według lekarzy jest to najlepszy sposób na zarażenie COVID

READ  Meteor „jasny jak księżyc w pełni” uchwycony kamerą w Japonii

Recenzje Amazon = narzędzie diagnostyczne?

A co do diagnozy przez Amazon: A. nauka recenzji Amazon dotyczących świec zapachowych może korelować z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Według Washington Post, badacz z Harvardu przyjrzał się recenzjom Amazona i ocenom świec zapachowych i bezzapachowych w latach 2017-2020, stwierdzając, że satysfakcja kupujących ze świec zapachowych spadła szybciej niż w przypadku świec bezzapachowych i wydawała się korelować z falami koronawirusa.

ZWIĄZANE Z: Badania wskazują, że objawy COVID zwykle pojawiają się w tej kolejności

Najwyraźniej więcej kupujących narzekało na świece zapachowe, które nie mają zapachu lub jest niezadowalający. „Negatywne recenzje wzrosły podczas pierwszej fali pandemii na wiosnę, spadły latem i ponownie rosną, gdy kraj bije rekordy w zakresie nowych infekcji” – podał w tym tygodniu Post.

Jeśli chodzi o siebie, zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby zapobiec zarażeniu się i rozprzestrzenianiu się COVID-19: Załóż maskę na twarz, poddaj się testowi, jeśli myślisz, że masz koronawirusa, unikaj tłumów (i barów i przyjęć domowych), ćwicz dystans społeczny, załatwiaj tylko podstawowe sprawy, regularnie myj ręce, dezynfekuj często dotykane powierzchnie i jak najzdrowiej przejść przez tę pandemię, nie przegap tych 35 miejsc, w których najprawdopodobniej złapiesz COVID.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *