Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Stokrotka przejmuje 14 sklepów spożywczych w Polsce

Published

on

Spółka zależna Maxima Grupė Stokrotka zgodził się na zakup 14 sklepów spożywczych w województwie mazowieckim w Polsce.

Transakcja, która ma zostać sfinalizowana do końca tego roku, podlega pewnym warunkom, w tym uzyskaniu zgody urzędu antymonopolowego.

Emperia Holding, spółka zależna Maxima Grupė, która prowadzi w Polsce sieć sklepów spożywczych Stokrotka, nabyła w ubiegłym roku osiem sklepów w rejonie Warszawy.

„Wyzywające czasy”

Mantas Kuncaitis, dyrektor generalny i prezes zarządu Maxima Grupė, powiedział: „Pomimo trudnych czasów wierzymy w bezpieczeństwo i możliwości rozwoju tego regionu. Dlatego nadal inwestowaliśmy i byliśmy w stanie to zrobić drugi zakup w ciągu jednego roku.

„Transakcja obejmuje element nieruchomościowy, co jest zgodne z naszym kierunkiem wzmacniania portfela nieruchomości. W dalszym ciągu koncentrujemy się na ekspansji na rynku polskim, zarówno poprzez wzrost organiczny, jak i działania w zakresie fuzji i przejęć, przy czym głównym kryterium jest to, że dobrze wpisuje się to w model biznesowy Stokrotki.”

Polski detalista spodziewa się, że sprzedaż w 14 oddziałach wyniesie ponad 25 mln euro.

„Planowany wzrost organiczny”

Arūnas Zimnickas, Dyrektor Zarządzający i Prezes Zarządu Stokrotki, dodał: „Po zakończonej pod koniec 2021 roku akwizycji ośmiu sklepów, podpisana niedawno akwizycja 14 sklepów w województwie mazowieckim jeszcze bardziej wzmocni naszą pozycję w regionie i pozwoli nam się rozwijać. organicznie oprócz planowanych do rozbudowy.”

Na koniec 2021 r. sieć oddziałów Stokrotki liczyła ponad 800 oddziałów własnych i franczyzowych o obrotach ponad 1 mld euro.

2018 Maxima Grupė . z siedzibą na Litwie przejął sieć handlową.

© 2022 Europejski magazyn supermarketów – Twoje źródło najnowszych handel detaliczny Aktualności. Artykuł autorstwa Dayeeta Das. Kliknij Zapisz się do zalogować się ESM: Europejski Magazyn Supermarketów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.