Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Starcie Shericka Jackson vs. Shaunae Miller-Uibo w Polsce

Published

on

Mistrzowie świata na dystansach 200 m i 400 m rywalizują ze sobą w sobotę przez pół rundy w Diamentowej Lidze

Panujący na świecie złoci medaliści na 200m i 400m – Shericka Jackson z Jamajki i Shaunae Miller-Uibo z Bahamów – zmierzą się w sobotę (6 sierpnia) w Diamentowej Lidze na Śląsku na dystansie 200m.

Jackson pobiegł drugi najszybszy czas w historii, 21,45, kiedy w zeszłym miesiącu zdobył tytuł mistrza świata w stylu w Eugene, podczas gdy Miller-Uibo, którego rekord życiowy na 200 m wynosi 21,74, pojechał po zwycięstwo w biegu na 400 m.

Jackson będzie faworytką po jej oszałamiającym biegu w Eugene, ale Miller-Uibo pokonała ją do tytułu Wspólnoty Narodów na 200 metrów w 2018 roku, gdy Dina Asher-Smith i Elaine Thompson-Herah zajęły trzecie i czwarte miejsce.

W polu są również Amerykanie Jenna Prandini, Tamara Clark i Gabby Thomas, którzy wyglądają jak najważniejszy punkt spotkania, gdy seria Diamentowej Ligi powraca z krótkiej przerwy w środku sezonu.

„Zrobiłem prawie wszystko na 400 m”, mówi Miller-Uibo, „więc teraz nadszedł czas, aby odpuścić i cieszyć się resztą sezonu”.

„Chcę się po prostu dobrze bawić” – mówi Jackson. „Ścigaj się jak najlepiej z tymi niesamowitymi damami i uśmiechaj się tak mocno, jak tylko potrafisz”.

KONTYNUUJ CZYTANIE: Shericka Jackson zostaje numerem 2 wszechczasów

Igrzyska Wspólnoty Narodów są oczywiście nadal w pełnym rozkwicie, ale pieniądze wyraźnie sugerują, że niektórzy sportowcy stawiają na bardziej lukratywny obwód Diamond League. Shelly-Ann Fraser-Pryce z Jamajki, rodaczka Jacksona, również startuje w ten weekend w Polsce na 100 m po tym, jak opuściła zawody w Birmingham.

Fraser-Pryce dołącza do Alei Hobbs, mistrzyni Stanów Zjednoczonych Melissy Jefferson, Twanishy Terry i polskiej gwiazdy Ewy Svobody, która z pewnością znajdzie duże wsparcie w pierwszej w Polsce Diamentowej Lidze.

Mondo Duplantis (Getty)

W innym miejscu Mondo Duplantis powraca po swoim rekordowym występie w skoku o tyczce Eugene’a. W składzie są także srebrny medalista światowy i olimpijski Chris Nilsen ze Stanów Zjednoczonych oraz brązowy medalista świata Ernest John Obiena z Filipin.

Inny mistrz świata z Eugene, Alison dos Santos, rywalizuje na 400 m przez płotki, próbując zdobyć swoje pierwsze trofeum Diamentowej Ligi. Jednak Femke Bol, światowy srebrny medalista w biegu na 400 m przez płotki, pokonuje płasko 400 m przed Stephenie-Ann McPherson i Fiordalizą Cofil.

Alison dos Santos (Getty)

Mistrz świata Chase Ealey spotyka nową mistrzynię Wspólnoty Narodów Sarah Mitton w pchnięciu kulą kobiet. W trójskoku liderem jest numer 1 na świecie Pedro Pablo Pichardo.

Skoczek wzwyż Yaroslava Mahuchikh spotyka się m.in. z Ukraińcami Julią Levchenko i Iryną Gerashchenko. Amerykanie Trayvon Bromell, Marvin Bracy i Coleman prowadzą na 100m mężczyzn.

Czternaście dni po zdobyciu piątego z rzędu tytułu mistrza świata, Polak Pavel Fajdek zmierzy się z mistrzem olimpijskim Wojciechem Nowickim w jednym z najważniejszych wydarzeń dla rodzimej publiczności.

Nic dziwnego, że niewielu Brytyjczyków jest obecnych na spotkaniu, ale Kyle Langford jest w składzie mężczyzn na 800 m prowadzonym przez mistrza olimpijskiego i światowego Emmanuela Korira.

Adelle Tracey z Wielkiej Brytanii, sportowiec z Jamajki, również startuje w składzie na dystansie 1500 m, w skład którego wchodzi również Gudaf Tsegay.

» Aby zaprenumerować Magazyn AW, KLIKNIJ TUTAJ

Subskrybuj do newslettera AW

READ  Premier obiecuje wywrzeć „maksymalną presję” na Putina przed wyjazdem do Polski i Estonii
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.