Connect with us

Świat

Stany Zjednoczone wysyłają „ładunek lotniczy” w celu wyszukania zaginionych indonezyjskich okrętów podwodnych

Published

on

„Jesteśmy głęboko zasmuceni wiadomością o zaginionej łodzi podwodnej w Indonezji i myślimy o marynarzach z Indonezji i ich rodzinach” – napisał na Twitterze Kirby. „Na zaproszenie rządu Indonezji wysyłamy z powietrza środki, które mają pomóc w zlokalizowaniu zaginionej łodzi podwodnej”.

Adm. Yudo Margono, szef sztabu marynarki wojennej Indonezji, powiedział na konferencji prasowej w czwartek, że okręt będzie miał wystarczającą ilość tlenu dla wszystkich okrętów podwodnych do 3 rano czasu lokalnego w sobotę.

W oświadczeniu wydanym w środę wieczorem indonezyjskie Ministerstwo Obrony podało, że niemiecki okręt podwodny KRI Nanggala-402: Utrata kontaktu podczas wiercenia torpedy w Cieśninie Balijskiej, pasie wodnym między wyspami Jawa i Bali, łączącym się z Oceanem Indyjskim i Morzem Balijskim.

Amerykańskie aktywa dołączą do szeroko zakrojonych poszukiwań. Margono powiedział, że do poszukiwania zaginionej łodzi podwodnej wykorzystano trzy okręty podwodne, pięć samolotów i 21 okrętów wojennych. Z pomocą przychodzą też aktywa z Singapuru i Malezji.

Kirby dodał to w czwartek Sekretarz Obrony Lloyd Austin w piątek rano porozmawia ze swoim indonezyjskim odpowiednikiem, ministrem obrony Prabowem Subianto, aby omówić, co jeszcze mogą zrobić Stany Zjednoczone, aby wesprzeć poszukiwania.

Indonezyjskie wojsko podejrzewa, że ​​wyciek ropy zaobserwowany w środę podczas obserwacji z powietrza w pobliżu miejsca nurkowania pochodził z pojazdu. Margono powiedział, że Marynarka Wojenna znalazła również obiekt o głębokości od 50 do 100 metrów, który był magnetyczny, co oznacza, że ​​prawdopodobnie pochodził z łodzi podwodnej.

Margono powiedział, że istnieją dwa sposoby wyjaśnienia zanieczyszczenia powierzchni olejem: zbiornik łodzi podwodnej może przeciekać, ponieważ nurkuje zbyt głęboko lub łódź podwodna wypuściła płyn na pokładzie, aby wydostać się na powierzchnię.

Indonezja próbowała ulepszyć swoje zdolności obronne, ale część jej sprzętu, który jest nadal w służbie, jest stara, aw ostatnich latach zdarzały się wypadki śmiertelne, zwłaszcza ze starzejącymi się wojskowymi samolotami transportowymi.

READ  Władca armii Birmy obiecuje wybory, współpracę ASEAN
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *