Connect with us

technologia

Spotkanie Ministra Edukacji i Nauki z przedstawicielami polsko-ukraińskiego projektu „Dumka i mazurek”

Published

on

Dziś jest 20 sierpnia tego roku. Minister Przemysław Czarnik spotkał się z przedstawicielami projektu „Domka i Mazurek”, który jest częścią programu Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. W uroczystości wzięli również udział młodzi ludzie, którzy wzięli udział w wydarzeniu. Podczas spotkania minister przekazał komputery przedstawicielom Polskiego Towarzystwa Kulturalnego. Tadeusza Kościuszki w Łucku.

Projekt „Dumka i mazurek” trwał 10 dni. Jej głównym celem była integracja młodzieży polskiej i ukraińskiej. Na zakończenie wydarzenia opublikowano dwujęzyczny protokół z codziennymi relacjami uczestników. Projekt został sfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w kwocie 64 000 zł.

Polskie Towarzystwo Kulturalne im. T. Kościuszki w Uc

Szkoła Towarzystwa Kultury Polskiej im. Tadeusza Kościuszki powstała w 1989 roku w Łucku. Jej głównym zadaniem jest przekazywanie języka polskiego i przekazywanie wiedzy polskiej za granicą dzieciom i młodzieży na Ukrainie. Lekcje języka polskiego są dostępne dla uczniów w każdym wieku.

Pomoce dydaktyczne dla młodzieży uczącej się języka polskiego na Ukrainie

W ramach działalności Polskiego Towarzystwa Kulturalnego im. Tadeusza Kościuszki w Łucku istnieje możliwość udostępnienia polskich podręczników dla studiujących tam młodych studentów. Oprócz podręczników nauczyciele otrzymują również pomoce dydaktyczne przydatne w nauczaniu języka polskiego.

READ  Adam Zagajewski, poeta współczesności, umiera w wieku 75 lat
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *