Connect with us

Sport

Amit Kumar zdobywa srebrny medal na Mistrzostwach Świata U20 w Nairobi

Published

on

Indyjski Amit Kumar zdobył srebrny medal w sobotę na stadionie Kasarani w Nairobi w Kenii, z czasem 42 minut 17:94 sekundy, kiedy zajął drugie miejsce w biegu na 10000 m w Mistrzostwach Świata U20 w Lekkoatletyce.

Srebro Amita to drugi medal dla Indii na tym spotkaniu. W środę indyjska sztafeta mieszana zdobyła brązowy medal w dniu otwarcia.

Gospodarz Haristone Wanyonyi zdobył rzadkie złoto z czasem 42:10.84s, a Paul McGrath zdobył brąz z czasem 42:31.11s.
Amit prowadził przez cały czas, ale odwrócił koncentrację na dwa okrążenia przed końcem wyścigu 25-la, kiedy Kenijczyk przemknął obok Indianina na ostatnim odcinku po złoto.

Oprócz Neeraja Chopry (włócznia złoto 2012 w Polsce), Hima Das (złoto ponad 400 m kobiet na Stadionie Ratina, Tampere, Finlandia 2018), Seema Antil (brąz w kobiecym rzucie dyskiem w Kingston Edition 2002) i Navjeet Kaur Dhillon (brąz w rzucie dyskiem kobiet 2014 Eugene, USA)) były medalistami światowych rankingów.

„Ponieważ jest to duża wysokość (Nairobi prawie 2000 metrów), mam problem z oddychaniem. To był mój pierwszy międzynarodowy konkurs i zdobyłem srebro dla Indii. Cieszę się, że udało mi się przynajmniej spełnić nadzieje Indii ”- powiedział Amit po występie.

READ  Ziemia obiecana Piotra toyto. Menedżer Falubaz obudził drużynę, przekroczył granicę i wygrał nowy kontrakt [WYWIAD]
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *