Nauka

„Spełnienie marzeń”: Linette oszałamia Pliskovą i awansuje do półfinału w Melbourne

MELBOURNE: Pierwsza Magda Linette wkroczyła w środę do swojego pierwszego półfinału Wielkiego Szlema i powiedziała, że ​​to „spełnienie marzeń” po oszałamiającym byłym światowym numer jeden Karolinie Pliskovej 6-3 7-5 na Open z Australii.

Linette kontynuowała wywieszanie polskiej flagi po szokującym wyjściu numer jeden świata Igi Świątek, co zajęło 1 godzinę i 27 minut, aby ustawić pojedynek z Aryną Sabalenką o miejsce w sobotnim finale.

„Jestem tak wzruszona, że ​​nie mogę w to uwierzyć” – powiedziała Linette po największej wygranej w swojej karierze.

„To spełnienie marzeń. Jestem bardzo wdzięczny i szczęśliwy. Dziękuję za fanów i wsparcie, naprawdę tego potrzebowałem.

„Więc kontynuujmy. Nie chcę się zbytnio ekscytować, ponieważ wciąż jesteśmy w turnieju” – dodał światowy numer 45, który po raz pierwszy przebije się do pierwszej 30.

Obydwaj 30-latkowie mieli za sobą wiele występów na korcie. Spotkali się już dziewięć razy, a przewagę miał Czech.

Otrzymuj najnowsze wiadomości

dostarczone na Twoją skrzynkę odbiorczą

Subskrybuj codzienne biuletyny The Manila Times

Rejestrując się za pomocą adresu e-mail, potwierdzam, że przeczytałem i akceptuję Warunki świadczenia usług i Politykę prywatności.

Pliskova, 30. rozstawiona, wygrała sześć z siedmiu pierwszych meczów w 2017 roku.

Jednak w zeszłym roku potrzebowała dogrywki w ostatnim secie, aby wygrać US Open, zanim Linette odwróciła losy, wygrywając 6:4, 6:1 w Billie Jean King Cup.

To był pierwszy mecz 1/8 kolejki Linette na tym poziomie, ale nie wiedziałbyś o tym, ponieważ spokojnie doszła do siebie po wczesnej przerwie przeciwko czeskiemu wielkiemu serwisowi i wygrała pierwszego seta od 35 minut.

– 'Nigdy o tym nie zapomnę’ –

„Zdecydowanie zachowałam spokój na początku meczu, ponieważ miała naprawdę dobrą przerwę na początku meczu” – powiedziała Linette.

READ  Mandat fińskiej Rady Bałtyckiej do zajęcia się kwestiami od handlu dziećmi po zanieczyszczenie | Aktualności

„Wiedziałem, jak trudno będzie to złamać, więc byłem naprawdę opanowany i naprawdę cieszę się, że wykorzystałem swoją szansę.

„Cieszę się, że mogłem służyć, a później, kiedy miałem okazję ponownie go przełamać, podjąłem ryzyko”.

Pliskova miała zdecydowanie największe doświadczenie w turniejach wielkoszlemowych i występowała po raz czwarty w ćwierćfinale Australii.

Potrzebowała tego, aby utrzymać się w drugim secie przy stanie 3:3, gdy miała dwa break pointy.

Pliskova, mierząca 1,86 m wzrostu, awansowała do 1/8 finału bez utraty seta, głównie po zaserwowaniu 28 asów, w tym 12 w jej 1/8 finału przeciwko Chince Zhang Shuai.

Ale udało jej się tylko siedem w zacinającym się pokazie przeciwko Linette, popełniając ogromne 36 niewymuszonych błędów wobec 16 jej przeciwnika.

„Naprawdę utrudniała mi sprawę. Naprawdę dobrze grała od linii podstawowej. Po prostu nie znalazłem miejsca na korcie, aby podnieść moich zwycięzców” – powiedziała dziennikarzom Pliskova.

„Oczywiście serwis nie poszedł dziś dobrze”.

Decydujący moment nastąpił po serwisie Pliskovej 5:5 w drugim secie.

Czech popełnił podwójny błąd przy stanie 15:15, a następnie forhendem wpadł do siatki, po czym Linette odniosła pamiętne zwycięstwo.

Linette była dumna z tego, jak poradziła sobie z presją na dużej scenie.

„Kiedy mój serwis był naprawdę trudny, stawała się bardzo agresywna. Mój pierwszy serwis nie zawsze był dobry” — powiedziała Linette.

„Myślę, że zrobiłem naprawdę dobrze, nie panikując i nadal pozostając na rajdzie i próbując strzałów, kiedy miałem szansę”.

– Nigdy tego nie zapomnę – powiedziała Linette. „To jest, wiesz, pierwszy raz, kiedy się załamuję.