Connect with us

Zabawa

Czy Narwik to prawdziwa historia? szczegóły wyjaśnione

Published

on

Czy Narwik to prawdziwa historia?  szczegóły wyjaśnione
Jennifer Tisdale — autorka

Clement Attlee był brytyjskim politykiem, który przewodził Partii Pracy przez dwie dekady, z których sześć było okupowanych przez II wojnę światową. Brytyjczycy byli w pobliżu podczas krytycznej bitwy Norwegiaktórzy zadeklarowali neutralność. Klemens powiedział: „W walce na śmierć i życie nie możemy pozwolić sobie na oddanie naszego losu w ręce przegranych”.

Kontynuacja artykułu pod reklamą

Jak ta wojna Netflixa Film Narwik zaczyna się gwałtownie i nie odpuszcza do samego końca. Obraca się wokół pary, którą rozdzieliła walka, która ostatecznie się zakończyła Adolfa Hitlera pierwsza strata.

Filmowcy wiele razy dobrze przetrwali II wojnę światową, a mimo to śledztwo w sprawie miażdżącego ciosu w plan Hitlera było mało zbadane. jest Narwik Prawdziwa historia? Oto, co wiemy.

Carla Martina Eggesbo

Kontynuacja artykułu pod reklamą

Czy Narwik to prawdziwa historia? To zdecydowanie wydaje się prawdziwe.

W Narwiknorweski żołnierz (Carl Martin Eggesbø) opuszcza swoją rodzinę, aby z nimi walczyć niemiecka armia który okupuje Norwegię, podczas gdy jego żona (Kristine Hartgen) zostaje oszukana do tłumaczenia dla niemieckich nazistowskich żołnierzy, ponieważ mówi po niemiecku, norwesku i angielsku.

Chociaż ta część filmu jest fabularyzowana, faktyczna bitwa, która miała miejsce w mieście Narwik, nie jest.

Po Sieć historii wojnyZainteresowanie Niemiec Narwikiem polegało na jego położeniu pomiędzy Szwecja i Niemcy. Armia niemiecka poszukiwała wydobywanej w Szwecji rudy żelaza, a najłatwiej było ją przewieźć ze Szwecji do Niemiec przez Norwegię. Wielka Brytania szybko zdała sobie sprawę, że gdyby mogła uniemożliwić Niemcom odbiór rudy żelaza, poważnie utrudniłoby to ich wysiłki wojenne. Tak więc „obie strony zaczęły naciskać na ścisłą neutralność Norwegii na początku 1940 roku” — czytamy w gazecie.

READ  Media „Polish News Blackout” przeciwko nowemu podatkowi - 10.02.2021 - Cały świat - KSU

Kontynuacja artykułu pod reklamą

W kwietniu 1940 roku zarówno Wielka Brytania, jak i Niemcy zrozumiały, że najlepszym sposobem na osiągnięcie tego, czego chcą, jest inwazja na Norwegię i Narwik. Błąd, jaki popełniły te dwa kraje, polegał na myśleniu, że podczas gdy wokół nich szaleją walki, obywatele Narwiku pozostaną neutralni. Początkowo wojskom niemieckim udało się wedrzeć do miasta na lądzie, zmuszając Narwik do kapitulacji, ale to nie trwało długo.

Kontynuacja artykułu pod reklamą

the Brytyjska Królewska Marynarka Wojenna zawsze była siłą, z którą należy się liczyć, i szybko zdjęli kilka niemieckich statków, a także „większość statków w porcie w Narwiku”, jak podaje wylot. Kolej, która przejeżdżała przez Narwik, przyczyniła się do zwycięstwa tego małego miasteczka. „Norwegowie wysadzili kluczowy most i byli w stanie utrzymać się na Björnfell, przejściu granicznym ze Szwecją, do 16 kwietnia, kiedy zostali przepędzeni przez granicę i internowani” – kontynuuje wylot.

Jest to pokazane w dość spektakularnej scenie w filmie i był to dopiero początek

Ostatecznie w ciągu dwóch miesięcy pod Narwikiem stoczono trzy bitwy, w których uczestniczyły Norwegia, Niemcy, Wielka Brytania, Polska i Francja. Walczono z nimi na lądzie i morzu, a konstrukcja niemieckich okrętów była przyczyną wielu problemów. Kolejnym problemem była pogoda. Wojska alianckie były nieprzygotowane do walki w zimnie i śniegu, podczas gdy Norwegowie byli do tego przygotowani. Wojska niemieckie wycofały się, ale później były w stanie zebrać się do przyszłych bitew. Niezależnie od tego, była to wciąż pierwsza porażka Hitlera.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *