Connect with us

Świat

Rzut oka na wojnę rosyjsko-ukraińską: co wiemy w 336. dniu inwazji | Ukraina

Published

on

Rzut oka na wojnę rosyjsko-ukraińską: co wiemy w 336. dniu inwazji | Ukraina
 • Wydaje się, że Stany Zjednoczone są gotowe do rozpoczęcia procesu, który ostatecznie wyśle ​​tam dziesiątki swoich czołgów podstawowych M1 Abrams Ukraina— poinformowały amerykańskie mediaw odwróceniu, które może mieć znaczące implikacje dla wysiłków Kijowa w celu powstrzymania sił rosyjskich.

 • Posunięcie to następuje po doniesieniach z wtorku, że Berlin poddał się ogromnej presji międzynarodowej i krajowej, aby to ogłosić wyśle ​​niemieckie czołgi na Ukrainęi pozwolić innym krajom zrobić to samo.

 • Decyzja powinna być oficjalna w środę i Kanclerz Olafa Scholzapowinien zostać przesłuchany w Bundestagu rano w debacie, która prawdopodobnie zostanie zdominowana przez decyzję czołgu.

 • Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że jest przekonany, że sojusz wkrótce znajdzie rozwiązanie po spotkaniu z ministrem obrony Niemiec. „W tym kluczowym momencie wojny musimy dostarczać Ukrainie cięższe i bardziej zaawansowane systemy i to szybciej” – powiedział Stoltenberg.

 • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział we wtorek, że Kijów potrzebuje sojuszników, aby zdecydować, czy dostarczyć nowoczesne czołgi, aby wzmocnić obronę kraju przed Rosją. Zełenski powiedział, że nie chodzi o 5, 10 czy 15 czołgów, bo potrzeby Ukrainy są większe, ale o podjęcie ostatecznych decyzji o realnych dostawach. „Kiedy zostaną podjęte niezbędne ważne decyzje, z przyjemnością podziękujemy za każdą ważną decyzję” – powiedział Zełenski.

 • Na Ukrainie, Swoje stanowiska odeszło 15 wyższych urzędników od soboty dziennikarze i ukraińska agencja antykorupcyjna postawili sześciu z nich zarzuty korupcji. Wiceszef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko powiedział we wtorek, że w poniedziałek zwrócił się do Zełenskiego o zwolnienie go z obowiązków w związku z falą dymisji i zwolnień ze strony rządu.

 • Do dymisji podał się również wiceminister obrony Wiaczesław Szapowałow, odpowiedzialny za zaopatrzenie żołnierzy w żywność i sprzęt. powołując się na „oskarżenia mediów” o korupcję, które on i ministerstwo uważają za bezpodstawne. Zastępca Prokuratora Generalnego Ołeksij Symonenko został odwołany ze stanowiska, a dwóch wiceministrów złożyło rezygnację z pracy w Ministerstwie Rozwoju Miejskiego i Terytorialnego Ukrainy.

  READ  Rosja ostrzega Zachód przed groźbami dla jej wojsk w separatystycznej Mołdawii
 • Odsuniętych zostanie również pięciu gubernatorów regionalnych: Walentyn Rezniczenko z Dniepropietrowska, Oleksandra Starucha z Zaporoża, Ołeksij Kuleba z Kijowa, Dymtro Żywicki z Sum i Jarosław Januszewicz z Chersonia. Chersoń i Zaporoże to dwa regiony Ukrainy, które Federacja Rosyjska rości sobie prawo do aneksji.

 • Biuletyn naukowców atomowych nastawił swój zegar zagłady, mający na celu zilustrowanie egzystencjalnych zagrożeń, przed którymi stoi świat, za 90 sekund do północy, czyli punkt, w którym zegar był najbliżej północy od czasu jego powstania w 1947 roku. To „w dużej mierze” z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Powiedział.

 • Ukraina ma wystarczające rezerwy węgla i gazu na pozostałe zimowe miesiące pomimo powtarzających się rosyjskich ataków na jej system elektroenergetyczny, powiedział premier Denys Szmyhal.

 • Minister spraw zagranicznych Finlandii Pekka Haavisto zasygnalizował możliwą przerwę w rozmowach z Turcją na temat ambicji Finlandii, by wraz ze Szwecją przystąpić do NATO. to, co mówi, wynika z presji zbliżających się wyborów w Turcji.

 • Zwolennicy uwięzionego lidera rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego zebrali się we wtorek w Berlinie na proteście odniesienie się do warunków przetrzymywania w Rosji, w której jest przetrzymywany.

 • Rosja nie planuje odbudowy Huty Azowstal w Mariupolu które były miejscem ciężkich bombardowań w pierwszych tygodniach rosyjskiej inwazji na Ukrainę w zeszłym roku.

 • Rosyjscy przedstawiciele futbolu spotkali się we wtorek ze swoimi odpowiednikami w UEFA, próbując negocjować powrót Rosji do międzynarodowego futbolu w Europie. Został zakazany przez UEFA i Fifa od czasu inwazji na Ukrainę.

 • Continue Reading
  Click to comment

  Leave a Reply

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *