Connect with us

Świat

Właściciel włoskiej restauracji przez pomyłkę nazwał Trump | sankcje polityki zagranicznej USA

Published

on

Właściciel włoskiej restauracji przypadkowo utworzył wcześniej czarną listę sankcji USA Donald Trump Prezydencja nazwała ostatnie kilka miesięcy „koszmarem”.

W jednej sprawie z fałszywą tożsamością Alessandro Bazzoni, właściciel restauracji i pizzerii w Weronie na północy Włoch, nałożył sankcje na jego firmę, gdy administracja Trumpa rozprawiła się z czarną wenezuelską ropą naftową.

Departament Skarbu USA przez pomyłkę umieścił na czarnej liście SeriGraphicLab, firmę zajmującą się projektowaniem graficznym należącą do innego człowieka o nazwisku Alessandro Bazzoni z Sardynii. Właściciel firmy z Sardynii potwierdził, że jego firma była fałszywie objęta sankcjami w styczniu, ale odmówił przedstawienia dalszych uwag, gdy skontaktował się z Guardian w piątek.

W 2019 roku administracja Trumpa nałożyła sankcje na WenezuelaPaństwowy koncern naftowy Petroleos de Venezuela (PDVSA) próbuje wymusić dymisję prezydenta Nicolása Maduro, którego Stany Zjednoczone oskarżyły o korupcję, łamanie praw człowieka i fałszowanie jego reelekcji w 2018 roku. W ostatnim dniu swojego urzędowania Trump nałożył sankcje na sieć firm naftowych i osób fizycznych powiązanych z PDVSA.

Bazzoni, właściciel restauracji, odkrył nazwę swojej firmy – AMG SAS Di Alessandro Bazzoni & C – podczas wizyty w swoim banku 19 stycznia, dzień przed ustąpieniem Trumpa i zaprzysiężeniem nowego prezydenta USA Joe Bidena, na czarnej liście był im. .

„Kiedy usłyszałem, że moje konta czekowe zostały zablokowane, pomyślałem, że to żart” – powiedział Bazzoni Corriere della Sera. „To trudne czasy dla właścicieli restauracji. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebowałem, było zamrożenie kont”.

Bazzoni powiedział gazecie, że sam rozwiązał problem „wprowadzając moje dane na specjalnej platformie cyfrowej obsługiwanej przez rząd USA”. Dodał: „Kiedy tam byłem, udało mi się uzyskać wizę do 2023 roku”.

W jednym (n zaktualizowana lista Obie włoskie firmy znalazły się na czarnej liście na stronie internetowej Departamentu Skarbu USA 31 marca. Urzędnik podatkowy powiedział Reuterowi, że departament zdał sobie sprawę, że firmy należą do kogoś innego niż Bazzoni, który znalazł się na czarnej liście w styczniu.

READ  Zdjęcia z protestów Rosji - The New York Times

Właściciel restauracji twierdził, że nie otrzymał przeprosin. „Ale to nie problem, najważniejsze jest to, że usunęli moje nazwisko z tej listy” – powiedział Corriere. „Dziękuję nowej amerykańskiej administracji za skuteczność, z jaką interweniowała”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *