Connect with us

Nauka

Biden skrytykował „przyjmowanie rozkazów od Niemiec” i „uciskanie” Putina w Europie | Nauka | Aktualności

Published

on

Rosja: „Zagrożenie ograniczonej wielkości” ze strony Bidena, mówi Brenton

Chociaż Biden początkowo był przeciwny Nord Stream 2, podobno zmienił zdanie na prośbę byłej kanclerz Niemiec Angeli Merkel, zanim ustąpił w zeszłym roku. Nord Stream 2 to rurociąg, którym przez Bałtyk będzie tranzytować gaz z Rosji do Niemiec, omijając Polskę i Ukrainę. Administracja Bidena zrezygnowała z sankcji USA wobec rurociągu w maju, powołując się na „interesy narodowe”.

Ale 79-latek został rozerwany na strzępy za „przyjmowanie zamówień z Niemiec”.

Prezenterka Fox News, Laura Ingraham, napisała na Twitterze: „Przypomnienie, że Demokraci popierają Nord Stream 2, ponieważ przyjmują zamówienia z Niemiec”.

A teraz Stany Zjednoczone mogą nie mieć innego wyjścia, jak tylko nałożyć sankcje z powrotem na rurociąg. Przywódca większości w Senacie, Chuck Schumer, zgodził się na przeprowadzenie głosowania do 14 stycznia nad projektem ustawy Nord Stream 2 senatora Teksasu Teda Cruza.

Ustawodawstwo nałożyłoby sankcje na rurociągi w ciągu 15 dni. A prezydenckie posunięcie, aby je wycofać lub odwołać, podlegałoby głosowaniu w Kongresie.

Biden był krytykowany za poddanie się Niemcom i wręczenie Putinowi pistoletu (Zdjęcie: Getty)

Ted Cruz

Ted Cruz nałoży sankcje na rurociąg w ciągu 15 dni (Zdjęcie: Getty)

To byłaby dobra wiadomość dla przeciwników Bidena.

Republikanin Jim Banks powiedział: „Joe Biden był w ciągu roku najbardziej przyjaznym prezydentem USA wobec Rosji w moim życiu. Zniósł sankcje na Nord Stream [2] instalacja wodociągowa.

„O to właśnie Putin i Rosja błagali Amerykę, a zrobił to Joe Biden. Wszyscy nasi europejscy sojusznicy widzą to przesłanie głośno i wyraźnie jako amerykańską słabość”.

Dzieje się tak również, gdy wydaje się, że Rosja zaatakuje Ukrainę, z doniesieniami, że ponad 100 000 rosyjskich żołnierzy zgromadziło się na granicy rosyjsko-ukraińskiej.

READ  Dlaczego ludzie nie mogą trawić kukurydzy?

Kilku senatorów USA twierdziło, że nowa ustawa zaszkodzi stosunkom z Niemcami w czasie, gdy potrzebują one ich pomocy, by wywrzeć presję na Putina.

CZYTAJ WIĘCEJ: Śmierć Tutanchamona zdemaskowana po tym, jak naukowcy znaleźli kluczową wskazówkę

Nord Stream 2

Nord Stream 2 będzie transportować gaz z Rosji do Niemiec (Zdjęcie: Getty)

Senator Chris Murphy powiedział: „Poprawka Cruz zwiększy prawdopodobieństwo rosyjskiej inwazji.

„Nie ma sensu nakładać sankcji na nowy niemiecki rząd, który właśnie zmienił swoje stanowisko, aby wreszcie zamrozić rurociąg”.

Ale Omri Ceren, konsultant Natsec dla Cruza, był zaskoczony tymi twierdzeniami. Napisał na Twitterze: „Czekaj, czekaj.

„Nowym argumentem administratora Bidena jest to, że istnieje zjednoczony front amerykańsko-niemiecki przeciwko Rosji, a sankcje Nord Stream 2 zagroziłyby temu.

NIE PRZEGAP
Chiński łazik księżycowy określa tożsamość „tajemniczej chaty” [REVEAL]Zdrada Brexitu: Boris na skraju siły roboczej głosuje w sprawie zniesienia podatku VAT [REPORT]
Rosyjska część rakietowa powoduje niekontrolowany powrót na Ziemię [INSIGHT]

Władimir Putin

Putin mógłby umieścić UE w „wąskim gardle”. (Zdjęcie: Getty)

„Czy podczas burzy mózgów ze swoimi prelegentami ds. polityki zagranicznej docierają do punktu, w którym sprawdzają wiadomości z zagranicy? Czy potrzebują pomocy z Tłumaczem Google?”

A pan Ceren nie był jedyny. Republikański kongresman Byron Donalds napisał: „Pierwszego dnia Biden zabił 11 000 amerykańskich miejsc pracy, anulując rurociąg Keystone XL.

„Niecały rok później administracja Bidena lobbuje przeciwko sankcjom dotyczącym rosyjskiego rurociągu Nord Stream 2. Ten prezydent niszczy amerykańską niezależność energetyczną”.

Dzieje się tak również po tym, jak administracja Bidena początkowo wezwała do złomowania rurociągu, gdy urząd objął nowy kanclerz Niemiec Olaf Sholz.

Jake Sullivan, doradca ds. bezpieczeństwa Bidena, ostrzegł, że Zachód może wykorzystać rurociąg jako dźwignię nad Rosją.

READ  Dziewięć zabitych, 61 zakażonych wirusem koronawirusa w placówce hrabstwa Santa Cruz

Biden

Biden uchylił sankcje na Nord Stream 2 w maju (Zdjęcie: Getty)

Powiedział: „To dźwignia dla Zachodu. Jeśli Władimir Putin chce widzieć przepływ gazu przez ten rurociąg, może nie chcieć ryzykować inwazji na Ukrainę”.

Ale krytycy twierdzą, że rurociąg jest w rzeczywistości dźwignią dla Rosji. Profesor Tracey German z Kings College London powiedział Express.co.uk w zeszłym miesiącu: „Gazprom i Rosja nadal mają znaczny wpływ na Europę.

„Rosja chętnie wykorzystuje słabe punkty, takie jak nadmierna zależność od niej jako dostawcy gazu ziemnego, aby osiągnąć własne cele.

„Europa zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw wynikających z nadmiernego polegania na jednym dostawcy, takim jak Rosja”.

Olexander Scherba, główny doradca ukraińskiego giganta gazowego Naftogaz, powiedział w zeszłym miesiącu Express.co.uk, że Putin może narazić UE na wąskie gardło energetyczne nad Nord Stream 2.

Powiedział: „Ropociąg łączący Rosję i Zachód, który przebiega przez Ukrainę, był głównym czynnikiem uniemożliwiającym Putinowi dotychczasową agresję na pełną skalę.

„Jeśli ten rurociąg z jakiegoś powodu stanie się niepotrzebny lub można go rozbudować, jest to jeden z powodów mniej, by Putin był rozsądny.

„Ale Putin wie na pewno, że jeśli zaatakuje, Nord Stream 2 zostanie zamknięty, ale jeśli będzie działał, Putin może umieścić Ukrainę w „wąskim gardle” energetycznym”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *